SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Edirne'de kaç kişiye corona virüs bulaştı? Edirne corona virüs vaka sayısı kaç?

Edirne'de kaç kişiye corona virüs bulaştı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün canlı yayında Türkiye'deki corona virüs vakalarının ve ölümlerinin iller bazında dağılımını açıkladı. Memleketindeki corona virüs sayısını merak eden binlerce kişi de sorgulamaya başladı. Peki Edirne'de kaç kişiye corona virüs bulaştı? Edirne corona virüs vaka sayısı kaç? Yapılan bilgilendirmede Edirne'de 1 Nisan itibari ile koronavirüs vaka sayısı 89 olarak açıklandı. Edirne'de koronavirüs nedeniyle 2 kişi öldü.

Edirne'de kaç kişiye corona virüs bulaştı? Edirne corona virüs vaka sayısı kaç?
2.4.2020 20:57:37

Edirne'de kaç kişiye corona virüs bulaştı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün canlı yayında Türkiye'deki corona virüs vakalarının ve ölümlerinin iller bazında dağılımını açıkladı. Memleketindeki corona virüs sayısını merak eden binlerce kişi de sorgulamaya başladı. Peki Edirne'de kaç kişiye corona virüs bulaştı? Edirne corona virüs vaka sayısı kaç? Yapılan bilgilendirmede Edirne'de 1 Nisan itibari ile koronavirüs vaka sayısı 89 olarak açıklandı. Edirne'de koronavirüs nedeniyle 2 kişi öldü. Edirne'de koronavirüs var mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'de en çok görülün illeri bir bir açıkladı. Bakan Koca'nın basınla paylaştığı vaka sayısında her ilde koroanvirüs vakası görüldüğü ortaya çıktı. Peki Edirne'de kaç kişiye corona virüs bulaştı? Edirne corona virüs vaka sayısı kaç? İşte Edirne'deki koroanvirüs sayısı...

Edirne'de kaç koronavirüs vakası var?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı tabloya göre Edirne koroanvirüs salgınından en çok etkilenen illlerden biri. Edirne corona virüs vaka sayısı kaç? Edirne'de 1 Nisan itibari ile koronavirüs vaka sayısı 89 olarak açıklandı. Edirne'de koronavirüs nedeniyle 2 kişi de öldü.

"Bugünkü vaka sayısı 2 bin 148"

Bakan Koca, son 24 saatte 14 bin 396 test yapıldığını belirterek, "Bugünkü vaka sayısı 2 bin 148. Bugün hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 63. 333 hastamızın da iyileştiğini, taburcu edildiğini ayrıca söylemek istiyorum." bilgisini verdi. Bazı bilgilerin endişe verici olabildiğini belirten Koca, "Endişe verici olarak algılanmalıdır da. Fakat şu konuda içimiz rahat olmalı. Vakaları hızlı tespit gücümüz söz konusu. Bu tespitlerle virüs taşıyan hastaları izole ediyoruz. Toplumu koruyoruz." açıklamasında bulundu.

'Bütün illerimizde koronavirüs var'

Bakan Koca, virüsün görüldüğü illerin dağılımına ilişkinde tabloyu göstererek, bugüne kadar illerdeki dağılımı göstermediklerini söyledi. Koca, sözlerine şöyle devam etti: "Bütün illerimizde artık bu virüsün olduğunu biliyoruz. O nedenle açıklamakta bir sakınca olmadığını düşünüyoruz. Burada görülen ön planda daha çok vakanın İstanbul olduğunu görüyoruz. İstanbul'daki vaka sayısı 8 bin 852, yüzde 60'lara yakın. Onu İzmir izliyor, 853 vaka, onu 712 vakayla Ankara, 584 vakayla Konya, 410 vakayla Kocaeli izliyor. En çok vaka görülen iller, İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Kocaeli, Isparta, Edirne, Adana, Bursa ve Samsun."

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR