SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Eczaneler ücretsiz maske ne zaman nasıl dağıtılacak? Maske dağıtımı başladı mı?

Eczaneler ücretsiz maske ne zaman nasıl dağıtılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ücretli maske satışı yasaklandı açıklamasının ardından beklenen gelişme yaşandı. İstanbul'da eczaneler ücretsiz bedava maske dağıtımına başlayacak. Peki eczanelerde ücretsiz maske ne zaman nasıl dağıtılacak? İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu açıklamasında 'Bugünden itibaren eczanelerden vatandaşa ücretsiz maske dağıtımı başlayacak.' dedi. Eczaneler ücretsiz maske dağıtımı başladı mı?

Eczaneler ücretsiz maske ne zaman nasıl dağıtılacak? Maske dağıtımı başladı mı?
10.4.2020 10:28:01

Eczaneler ücretsiz maske ne zaman nasıl dağıtılacak?  Koronavirüs salgını ülkemzide de kendini göstermeye başladı. Milyonlarca kişi salgından korunabilmek için maske satına almaya gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde ücretli maske satışının yasaklandığını duyurmuştu. Dün ise eczanelerden ücretsiz bedava maske dağıtılacağı aıklandı. Peki eczaneler ücretsiz maske ne zaman nasıl dağıtılacak? Eczanelerde ücretsiz maske kaç adet alınacak? Eczane bedava maske dağıtımı başladı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ücretli maske satışı yasaklandı açıklamasının ardından beklenen gelişme yaşandı. İstanbul'da eczaneler ücretsiz bedava maske dağıtımına başlayacak. Peki eczanelerde ücretsiz maske ne zaman nasıl dağıtılacak? İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu açıklamasında "Bugünden itibaren eczanelerden vatandaşa ücretsiz maske dağıtımı başlayacak." dedi. Eczaneler ücretsiz maske dağıtımı ne zaman başladı? Eczaneler ücretsiz maske dağıtımı başladı mı?

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu ücretsiz bedava maske dağıtımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Sarıalioğlı, Ankara'daki dağıtım kanallarına bugün itibariyle Sağlık Bakanlığı tarafından ulaştırılacağını ve ardından da vatandaşa dağıtılmaya başlanacağını söyledi.

Eczaneler ücretsiz maske ne zaman nasıl dağıtılacak?

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu,Habertürk'ten Esra Boğazlıyan'a konuştu. 'Eczaneler ücretsiz maske ne zaman nasıl dağıtılacak?' sorusunu cevaplayan Sarıalioğlu şunları söyledi: "Sağlık Bakanlığı, 3 büyük dağıtım kanalımıza sevkiyatı tamamlamak üzere. İstanbul Ecza Koop. Selçuk Ecza ve Allians Ecza'ya sevkiyat tamamlanır tamamlanmaz 2.5 milyon maske dağıtılacak. Bu üç depoya sevkiyat tamamlandıktan sonra Sağlık Bakanlığı 20-65 yaş arası vatandaşın telefonlarına bir kod numarası gönderecek. Vatandaşlar da bu kod numarası ve TC kimlik numaralarıyla herhangi bir eczaneden ücretsiz maskelerini alabilecek.

Ücretsiz maske dağıtımı başladı mı?

Bugünden itibaren eczanelerden vatandaşa ücretsiz maske dağıtımı başlayacak. 10 gün için kişi başı 5 maske. Bu maskeler günlük, normal cerrahi maskeler" Ankara'daki dağıtım kanallarına da bugün itibariyle Sağlık Bakanlığı tarafından maskelerin ulaştırılacağını ve ardından da vatandaşa eczaneden dağıtıma başlanacağını söyledi. Sonra da diğer şehirlerde dağıtım yapılacak."

Cumhurbaşkanı Erdoğan ücretli maske satışı yasaklandı demişti

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;  Kesinlikle parayla maske satışı yasaktır. Marketlerde verilen maskeler de ücretsizdir. Salgın bitene kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stoğumuz ve üretim planlamamız vardır. Devlet olarak tüm vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske ulaştırmakta kararlıyız. Evlerinden dışarı çıkmak zorunda olanlara 3 adımdan yakın mesafede bulunmamalarını istiyoruz. sosyal mesafeye çok dikkat etmeliyiz. Hastanelerimizde tedavi konusunda bir sıkıntımız yoktur. Şu an kadar sağlık hizmetleri ve tedariki bakımından kayda değer bir meseleyle karşılaşmadık. Yoğun bir çalışmayla Atatürk Havalimanı alanını ve Sancak Tepe'deki havaalanı kısmını da bin odalık hastaneyi yapıyoruz. Bunları süratle 45 gün içerisinde buraları bitireceğiz.

E-devlet üzerinden ücretsiz bedava maske başvurusu nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan ücretsiz maske dağıtımında başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak. "PttAVM.com" internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının koordinasyonunda "https://maske.epttavm.com" üzerinden yapılacak başvurulara kısa sürede yoğun bir ilgi olduğu belirtildi. Duyuruda, "Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz." ifadelerine yer verildi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR