DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Economist seçimin galibini ilan etti

İngiliz Economist dergisi, sayılı günler kalan seçimin nabzını tuttu ve seçimin galibini ilan etti.

29.05.2015 10:51:16

İngiliz Economist dergisinin bu haftaki sayısında Türkiye'de yaklaşan genel seçimle ilgili olarak "Türkiye'nin bir yol ayrımında olduğuna" vurgu yapan yapan bir makale yer alıyor.

"Erdoğan ve Türkiye için büyük bir an" başlığı kullanılan yazıda, Ak Parti hükümetinin dış politikası, ekonomi ve Kürt politikası ayrı başlıklar altında inceleniyor.

"SEÇİMLER BÜYÜK ÖLÇÜDE ADİL"

"Türkiye'ye demokrasinin tehdit altında olduğu eleştirileri yöneltiliyor, ama seçim zamanı sokaklar böyle görünmüyor. Köylerde yüzlerce, kentlerde onbinlerce kişi, siyasilerin konuşmalarını dinlemek için sokaklara iniyor. Ülke [siyasi partilerin] bayraklarıyla bezeli. Son seçimlere katılım oranı %80'in üzerindeydi- ve sık sık sandıkta hile yapıldığı iddiaları ortaya atılsa da- seçimler büyük ölçüde adil."

MAKALEYE GÖRE SEÇİMİN GALİBİ AK PARTİ

7 Haziran seçiminin galibinin büyük olasılıkla AK Parti olacağının belirtildiği makalede, AK Parti'nin 2001'den bu yana aralıksız kazandığı seçimlerin de bir dökümü de yapılıyor.

Tüm bunlara ek olarak Erdoğan'ın anayasayı değiştirerek güçlü bir başkanlık sistemi kurmak istediğini belirten dergi, "Genel seçim Erdoğan'ın bunu yapıp yapamayacağını belirleyeceği için, Türkiye'nin geleceği açısından çok şey ifade ediyor" yazıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Huseyin

Çözüm belli: Avrupa birliğinin ve Amerika birleşik devletlerinin bizden kopyaladığı eyalet sistemidir. Her halkın ozgür olduğu ama birlikte hareket edebileceği ittihadi islam. Bunun gerçekleşebilmesi için çok acılar çekeceğiz. ne yazikki acılar çeke çeke adam olacağız.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş