DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ebola'nın yayılmasını kolaylaştıran bir protein belirlendi

Ebola'nın yayılmasını kolaylaştıran bir protein belirlendi

27.05.2015 12:58:57
ABD'de bilim adamları, Ebola virüsünün yayılmasını kolaylaştıran bir protein buldu.

New York'taki Yeshiva Üniversitesi'nden bilim adamları, fareler üzerinde yaptıkları araştırmada bağışıklık hücrelerinde bulunan, Ebola virüsünün hücrelere yayılmasını sağlayan bir protein saptadı.

Bilim adamları virüsün Niemann-Pick C1 (NPC1) adı verilen bu proteine tutunmadan organizmayı etkileyemediğini belirledi.

Farelerin genlerini NPC1 proteini üretmemesi için değiştiren bilim adamları, hayvanların Ebola'ya direnç gösterdiğini belirtti.

Bir sonraki adımda NPC1 proteinini hedef alacak bir antivirüs geliştirmek amacıyla klinik araştırmaların yapılacağını ifade eden bilim adamları, Ebola'nın yanı sıra çoğalmak için NPC1 proteinine ihtiyaç duyan Marburg virüsünün yayılmasına karşı da çözüm bulabileceklerine dikkati çekti.

Araştırmanın sonuçları, "Amerikan mBio dergisinde" yayımlandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

5433

allah kardeş endonezyayı her türlü felaketlerden korusun amin keşke türkler yerine malay melez hindu polinez avustronez malenaz ırkı ülkeler yani 500 milyonluk malay ırkı keşke türklerin yerine tamamı müslüman olsaydı bu türklerden bin kat daha iyiydi arapların tarihten buyana tek hatası türkleri kılıç ok zoruyla müslüman etmeleri ayrıca bugün hala 30 türk devleti varken 50 milyon türk iranı işgal ediyor yönetiyor

mehmet yılmaz

nevzat kardeş, özellikle pkk-ypg ve kürtleri ilgilendiren diğer haberlerde yoğun biçimde pkklıların yorumları mevcut. son iki gündür pkk ya verilen bu değerin anlamı nedir sizce..?? dozu artarak devam eden pkk-ypg yorumları ve bir türlü yayınlanmayan islamcıların yorumları. acaba sizde hdp modasına mı uydunuz. eğer öyleyse bize tavsiyeniz nelerdir. birde neden islami kesimin yorumlarını yayınlamıyorsunuz..????? ve neden hakaret eden ve küfreden pkklıların yorumlarını yayınlıyorsunuz.??yoksa yorumları yayınlayan arkadışın pkk ya dönük bir sevgisi mi var.!!???

Görüş Bildir Bizimle Paylaş