E karne nasıl bakılır? E okul karne notu, teşekkür, ara karne notu öğrenme

E karne nasıl bakılır? E okul karne notu, teşekkür, ara karne notunu veliler 'veli bilgilendirme sistemi' üzerinden öğrenebilecek. Peki ama e okuldan e karneye nasıl bakılır? Teşekkür belgesi, takdir belgesi, devamsızlıklar ve karne notları nasıl öğrenilir?

19.01.2021 11:41:49

 Karnelerin dijital olarak verileceği açıklamasından sonra karne notu sorgulamaları başladı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri karnelerini e-Okul üzerinden dijital olarak alacak. Milli Eğitim Bakanlığınca ilkokul, ortaokul ve lise karneleri ile takdir, teşekkür belgeleri elektronik ortamda öğrenci ve velilerin erişimine açılacak. 

Öğrencinin karne notuna nasıl bakılır?

E okul üzerinden karne notları, not bilgilendirmesi konularına ulaşabilirsiniz. Bununu için web tarayıcısından ya da uygulamadan e okul'a giriş yapmanız gerekiyor. E Okul'a veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenci numarası ve öğrencisi okul numarasıyla giriş yapabilirsiniz.

E okul sayfasına giriş yaptıktan sonra sol kısımda menü yer alıyor. Buradan not bilgilerine ya da ‘E karne' seçeneklerine ulaşabilirsiniz. E Karne üzerinden ayrıca takdir ve teşekkür belgelerini de görüntüleyebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ...

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)