SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

e-devlet ücretsiz maske siparişi nasıl yapılır? Adım adım resimli anlatım

e-devlet ücretsiz maske siparişi nasıl yapılır? Daha önce PTT tarafından siparişleri alınmaya başlanan ücretsiz maskeler yoğunluk nedeniyle e-devlet üzerinden siparişi alınarak dağıtılacak. Peki e-devlet üzerinden ücretsiz maske siparişi nasıl yapılır? Öncelikle e-devlete giriş yapıp maske dağıtımına ilişkin formu doldurmak yeterli oluyor. İşte e-devlet üzerinden maske siparişi için izlenmesi gereken yol. Haberimizde adım adım resimli anlatım ile e-devlet maske siparişi vermeyi göstereceğiz.

e-devlet ücretsiz maske siparişi nasıl yapılır? Adım adım resimli anlatım
7.4.2020 16:00:23

Binlerce kişi şu sıralar ücretsiz maske siparişi vermek için e devlete yüklenmiş durumda. Peki e-devlet üzerinden maske siparişi vermek için hangi yollar izlenmeli. Öncelikle e-devlete giriş yapmak gerekiyor. Şifre ve giriş bilgileri unutulduysa yeni şifre oluşturmak gerekir. Şifre yenilemenin detayları da haberimizde olacak. Peki e-devlet üzerinden ücretsiz maske siparişi nasıl verilir. İşte cevabı...

e-devlet ücretsiz maske siparişi nasıl yapılır? Daha önce PTT tarafından siparişleri alınmaya başlanan ücretsiz maskeler  yoğunluk nedeniyle e-devlet üzerinden siparişi alınarak dağıtılacak. Peki e-devlet üzerinden ücretsiz maske siparişi nasıl yapılır? Öncelikle e-devlete giriş yapıp maske dağıtımına ilişkin formu doldurmak yeterli oluyor. İşte e-devlet üzerinden maske siparişi için izlenmesi gereken yol. Haberimizde adım adım resimli anlatım ile e-devlet maske siparişi vermeyi göstereceğiz.

e-devlet ücretsiz maske siparişi nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan ücretsiz maske dağıtımında başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak. "PttAVM.com" internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının koordinasyonunda "https://maske.epttavm.com" üzerinden yapılacak başvurulara kısa sürede yoğun bir ilgi olduğu belirtildi. Duyuruda, "Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz." ifadelerine yer verildi.

Adım adım e-devlet ücretsiz maske siparişi resimli anlatım

Öncelikle E devlet şifreniz ya da internet bakancılığı hesabınızla E-Devlet'e giriş yapın. Daha sonra karşınıza çıkan ekrandaki formda kimlik bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurun. 

e-devlet ücretsiz maske siparişi nasıl yapılır  (1)

'Aile Bireyleri Bilgileri' kısmında yer alan bilgileri de doldurarak anne, baba, eş veya çocuğunuz için maske temini sağlayabilirsiniz. İletişim Bilgileri kısmında, oturduğunuz adresi tam ve eksiksiz olarak doldurun.

Güvenlik sorusuna doğru cevap verin ve hemen altında yer alan form bilgisini doldurun.

e-devlet ücretsiz maske siparişi nasıl yapılır  (2)

En son adımda da 'MASKE SİPARİŞİ VER' seçeneğine tıklayın.  Böylelikle, E Devlet üzerinden maske siparişinizi vermiş oldunuz.

e-devlet ücretsiz maske siparişi nasıl yapılır  (3)

PTT ÜCRETSİZ MASKE DAĞITICAĞINI AÇIKLAMIŞTI

PTT'den yapılan açıklamada 20 yaş üstü ve 65 yaş altı herkese ücretsiz maske dağıtımı yapılacağı duyurulmuştu. Peki E-devlet ücretsiz maske dağıtımı başvurusu nasıl yapılır? EPTTAVM'nin yoğunluk nedeniyle kilitlenmesi ile başvurular artık e-devlet üzerinden yapılacak. Yapılan açıklamaya göre artık ücretsiz maske siparişi başvuruları e-devlet üzerinden alınacak. Peki maskeler kaç gün sonra elimize ulaşacak? Maskelerin teslim süresi ile ilgili bilgilendirme yapılmadı.

20 YAŞ ÜSTÜ 65 YAŞ ALTINA ÜCRETSİZ MASKE DAĞITILACAK

Maskelerin, 20-65 yaş arasındaki her vatandaşa ücretsiz olarak dağıtılacağı açıklanmıştı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR