DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Düşen Rus uçağıyla ilgili önemli iddia

Karadeniz'e düşen Rusya Savunma Bakanlığı'na ait uçağın, teknik arıza ve pilotaj hatasının birleşmesi sonucu düşmüş olabileceği iddia edildi.

5 Yıl Önce
2016-12-28 18:58:32

Rusya Savunma Bakanlığına ait uçağın, teknik arıza ve pilotaj hatasının birleşmesi sonucu düşmüş olabileceği öne sürüldü. Rus İnterfax haber ajansına konuşan soruşturma ekibinden bir yetkili, kara kutudan elde edilen ilk verilerin, Tu-154'ün kalkışı sırasında sistem arızası nedeniyle kanatlarda uçuş için yeterli kaldırma kuvveti oluşmadığını gösterdiğini belirtti.

Adının açıklanmasını istemeyen yetkili, "Aynı zamanda uçuş ekibinin kritik durumda hatalı karar verdiğini düşünmek için nedenler de var. Kaza teknik arıza ve insan faktörünün birleşmesiyle meydana gelmiş olabilir." diye konuştu. Rusya Savunma Bakanlığı da uçağın kara kutularının detaylı şekilde incelendiğini ve resmi açıklamanın gelecek günlerde yapılacağını duyurdu.

Moskova'dan havalanan Tu-154 tipi uçağın Soçi'de yakıt ikmali yaptıktan sonra Suriye'ye gitmesi planlanıyordu. Uçak, Rusya'nın Suriye'deki Himeymim üssünde yeni yıl konseri vermek için giden koro üyelerini taşıyordu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (2)

islam Devleti

Horosan grubu acikliyor rus ucagini biz cehenneme gönderdik öyle elemanlarimiz varki biz üstlenmedikce kiyamete kadar gizli kalir bun benzeri olaylar artik sik görülecek rusya bombardimani islendevletine durdur bukadar simdilik

vatandaş

bu rus uçağı . kara denizdeki abd ve fransa gemilerinden elektronik kilitlendiğini tahmin ediyorum. rusya bunu gizliyor.rusya çok büyük bir intikam alacağı kesin abd ve ab den.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş