DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Dürziler'den İsrail ambulansına saldırı

Dürziler, Golan'da İsrail'e ait iki ambulansa saldırdı. Ambulansta, Suriye ordusu ile çatışırken yaralanan Nusra mensupları olduğu belirtiliyor.

23.06.2015 13:26:09

İsrail'in işgal altında tuttuğu Golan Tepeleri'nde Dürziler, Nusra Cephesi saflarında savaşan muhalifleri taşıdığı söylenen İsrail ambulansına saldırdı. Saldırı, Suriye devlet medyasında övgüyle verildi.

İsrail tarafından yapılan açıklamada ambulansların durdurularak içindekilere linç girişiminde bulunulduğu ve bir kişinin öldüğü belirtildi.

Bölgede geçtiğimiz günlerde Nusra Cephesi'ne bağlı bir grup Dürzilere saldırıda bulunmuş ve 20 kişiyi öldürmüştü. Nusra Cephesi yaptığı açıklamada olayın faillerinin cezalandırılacağını ifade etmişti.

İsrail, ambulansta bulunanların kimliklerini açıklamadı. İsrail Askeri Radyosunda konuşan İsrail askeri yetkilisi Moti Almoz, “Yaklaşık 100 kişi yaralılara saldırdı saldırı sonucunda yaralıların durumu kötüleşti ve biri öldü, Bu bir linçtir” dedi. Almoz, ambulanstakilerin Suriye'deki çatışmalarda yaralananlar olduğunu belirtirken savaşçı veya sivil olduklarına dair bilgi vermedi ancak ambulanstakilerin Nusra Cephesi mensupları olduğu iddia ediliyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mansur

bu dezenformasyona sizde çanak tuttunuz ya, dunyadada ve ahirettede bunun hesabını vereceksiniz. hizbullatın tezgahladığı, işidin pazarladığı bu iftiraya çanak tutmakta size düşmüş. sizin için ne güzel çalışma arkadaşları!!!'Bu iftirayı işittiğiniz zaman, iman eden erkek ve kadınlar, kendi (din kardeş)leri hakkında iyi zan besleyip de, 'Bu apaçık bir iftiradır' deselerdi ya!' (Nur 12)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan