GEZİDünyanın En Romantik Şehirleri

1 Ay Önce Yazıldı - 674 Kelime

14 Şubat’a günler kalmışken en muhteşem Romantik şehirleri tanıtacağım size. Aşk sözcükleri dillere dolansın, birbirini sevenler ayrılmasın, 14 Şubat’ı dünyanın en romantik şehirlerinde kutlasın!22.01.2021 18:07:19

Sizin için küçük kırmızı kalplerden, gülümseyen emojilerden geçilmeyen bir liste hazırladım. Hala bir organizasyon yapabilmek için vaktiniz olan 14 Şubat'ta sevgilinizi elinden tutup dünyanın en romantik şehirlerinden birine götürmeniz için nereye gideceğinize karar vermek yeterli. Siz karar vermekte zorlanmayın diye ben 11 harika şehir seçtim bile!

İstanbul

Elbette, dünyanın en romantik 20 şehri arasında olan İstanbul ilk sırada yer alacak. Onca trafiğe, gürültüye ve kalabalığa rağmen enfes İstanbul manzarasını ayaklarınızın altına serecek olan bir noktayı seçip orada hayatınızın en romantik kutlamasını yapabilirsiniz. Kız Kulesi ve Galata Kulesi'nin tam tersine birbirinize uzaktan bakmakla değil, el ele, diz dize İstanbul'un ve aşkınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Venedik

Bir gondol sefası, incecik hamuruyla enfes İtalyan pizzaları ve mum ışığı... Neden olmasın? Sadece bu yetmez, diyenler için Venedik'in bir beste gibi atmosferini hatırlatayım size. :) Gerçi, İtalya'da romantizmi de hissettirecek bir çok güzel şehir bulunuyor onlara da göz atabilirsiniz ama en romantik olanını alalım biz derseniz net bir şekilde Venedik derim.

Paris

Fazla söze gerek yok esasında. Resmedilen o romantik akşamları bir de Eyfel Kulesi karşısında hayal edin. Birbirinize bir kere daha aşık olmanız kaçınılmaz.

Sidney

Uzak ancak bu bambaşka kıtaya gidip yaz havası almak, şehrin hem sakin hem de enerji dolu atmosferinde birbirinizi ne kadar sevdiğiniz bir kere daha hatırlamak için değer. Sidney de dünyanın en romantik yerleri arasında.

shutterstock_1094901527

Prag

Kafka'nın da anavatanı olan şehirden sanata dair binlerce iz varken Prag'da ele ele dolaşmanın, göz göze bakmanın romantik olmadığını kimse söyleyemez.

Los Angeles

Evet, biraz uzak olduğunu kabul ediyorum ancak adını meleklerden almış olan bu şehirde yapılacak bir sürü şey var. Sevgilinizle birlikte bu romantik şehiri keşfetmekten çok keyif alacaksınız.

Budapeşte

Mimariye ve tarihe doyacağınız bu şehir özellikle geceleri sizin için değişik bir romantizm sunabilir. Üstelik yakın olduğundan dolayı belki minik bir hafta sonu için bile gitmek gözünüzde büyümeyecektir.

Barcelona

Klasik gitar, mum ve yıldızlarla aydınlanan geceler... Sevgilinizle beraber senenin en romantik gününü dünyadaki en romantik şehirlerden bir tanesi olan Barcelona'da da geçirebilirsiniz. Aklınızda bulunsun.

Buenos Aires

Aşkı alev alev hissetmek için hiç vakit kaybetmeden ucuz uçak bileti bakmaya başlayın ve Buenos Aires'te iki sevgili tutkunun doruklarına tırmanın. Kendine ait üslubu ile dünyadaki en romantik şehir olmaya kesinlikle aday olan Buenos Aires'e bir şekilde bir sebepten dolayı mutlaka gidin derim.

Kyoto

Kendine has kültürü ile Japonya size önceden deneyimlemediğiniz bir romantizm sunabilir. Uzak Doğu'nun sükunete davet eden ritüelleri ruhunuza iyi gelebilir ve Kyoto'nun daracık sokaklarında el ele kaybolmak size aşkı sonuna kadar hissettirebilir. :)

Dublin

İrlanda'ya gitmek için bir sebep arıyorsanız rotanız Dublin, yol arkadaşınız da sevgiliniz olabilir. 14 Şubat'ı kutlamak için keyifli bir atmosfer sizi karşılayacak ve Irish Publarda sabahlaması da keyifli olacak. :)

Dünyanın en romantik şehirleri arasından birini seçip hemen uçak biletlerinizi alın ve senede bir kere olsun, herkesten uzakta sadece birbirinize vakit ayırın. Sonuçta 14 Şubat senede bir kere, aşk olsun! ;)

Hazırlayan: Özlem Akçin (Özlem Keşifte)

YORUMLAR (0)