SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Dünyanın en çok hayran olduğu isimler listesi: Cumhurbaşkanı Erdoğan 19. sırada

Dünyanın en çok hayran olduğu isimler listesi: Cumhurbaşkanı Erdoğan 19. sırada

Londra merkezli YouGov araştırma şirketinin 41 ülkeden 42 bin kişinin görüşünü alarak hazırladığı listede Bill Gates, en çok hayranlık duyulan erkek unvanını korudu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 19'uncu sıradaki yerini korudu.

Dünyanın en çok hayran olduğu isimler listesi: Cumhurbaşkanı Erdoğan 19. sırada
21.7.2019 09:34:31

liderler2

liste son

Londra merkezli YouGov araştırma şirketinin 41 ülkeden 42 bin kişinin görüşünü alarak hazırladığı dünyanın en çok hayran olduğu isimler listesinde Bill Gates, en çok hayranlık duyulan erkek unvanını korudu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 19'uncu sıradaki yerini korudu.

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) eski 'first lady'lerinden Michelle Obama, en çok hayranlık duyulan isimler listesinde eşi Barack Obama'yı geride bıraktı.

Michelle Obama kadınlar listesinde ilk sıraya yerleşirken, eski ABD Başkanı Barack Obama ise erkekler kategorisinde ikinci sırada yer aldı.

Londra merkezli YouGov araştırma şirketinin 41 ülkeden 42 bin kişinin görüşünü alarak hazırladığı listede Bill Gates, en çok hayranlık duyulan erkek unvanını korudu.

Geçen yıl kadınlar sıralamasının başında yer alan ünlü oyuncu Angelina Jolie, bayrağı Obama'ya kaptırmakla kalmayıp, ABD'li TV sunucusu Oprah Winfrey'in de gerisinde kaldı.

buyuk1_16

Listede adı geçen devlet liderleri arasında Çin Devlet Başkanı Şi Cingping, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ilk 10'da yer aldı. ABD Başkanı Donald Trump, geçen yıla göre iki sıra ilerleyerek 14'üncü olurken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 19'uncu sıradaki yerini korudu.

Bu yılki sıralamada ilk 20'ye erkeklerden iki yeni isim eklendi, kadınlarda ise 5 yeni kişi listeye adını yazdırdı. Bunlardan biri olan first lady Melania Trump, en çok hayranlık duyulan 19'uncu kadın oldu.

Kadın siyasilerden eski ABD dışişleri bakanı ve eski first lady Hillary Clinton 8, Almanya Başbakanı Angela Merkel 12 ve koltuğunu bırakmaya hazırlanan İngiliz Başbakan Theresa May ise 18'inci oldu.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ise tüm kadın siyasileri geride bırakarak 4'üncü sıradaki yerini korudu.

Yapılan araştırmanın Türkiye ayağında, hayranlık duyulan erkeklerin en başında, DNA konusundaki çalışmalarıyla Nobel Kimya ödülüne layık görülen bilim insanı Aziz Sancar, kadınlarda ise oyuncu Angelina Jolie yer aldı.

Sancar'ı sırasıyla Tarkan, Recep Tayyip Erdoğan, futbolcu Cristiano Ronaldo ve oyuncular Tom Cruise ile Brad Pitt takip etti.

Kadınlar listesinde ise Angelina Jolie, şarkıcı Shakira, model Adriana Lima, şarkıcı Hadise ve Rhianna ilk beşi oluşturdu.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR