DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Dünyadaki milyoner sayısı rekor kırdı

Dünyadaki milyoner sayısı rekor kırdı

17.06.2015 20:16:49
Geçen yıl yaklaşık 1 milyon kişi daha milyonerler kervanına katılırken, dünyadaki milyoner sayısı rekor seviyeye ulaştı.

RBC Wealth Management ve Capgemini şirketleri tarafından hazırlanan 2015 Dünya Servet Raporu'na göre, geçen yıl mal varlığı 1 milyon doları aşan kişi sayısı 920 bin kişi arttı. Dünyadaki milyoner sayısı böylece 14,6 milyona ulaşarak, rekor kırdı.

Yeni milyonerlerin 345 bini ABD'den çıkarken, ülke toplamda 4351 milyonerle birinci sıradaki yerini korudu. ABD'yi 2,452 milyonerle Japonya ve 1,141 milyonerle Almanya izlerken, milyoner sayısı geçen yıla kıyasla yüzde 17 artan Çin dördüncü sırada yer aldı.

Raporda, ayrıca adı geçen 4 ülkenin dünyadaki milyoner sayısının yüzde 60'ından fazlasına sahip olduğu belirtildi.

Bu arada, listeye, 11. sıradan giren Hindistan'ın milyoner sayısının geçen yıla oranla yüzde 26 artması dikkati çekti. Öte yandan, Rusya, Brezilya, Meksika ve Hollanda'nın milyoner sayısı geçen yıla göre azaldı.

Türkiye ise en çok milyonere sahip olan ilk 25 ülke arasına giremedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ok

Ve ab abd ve zionistler biyik alti gulmeye devam ediyor. Kesin soyle diyorlardir: yaw bu nasil is, adamlarin herseyin aldik seref namus herseyini aldik bu topraklarda, bi camileri kaldi onada girip cikiyoz mermi bomba atiyoruz hic sahip cikan yok, biz mi sandigimizdan daha gucluyuz kudretliyiz yoksa bunlar mi ahmak avanak korkak avere aptal musluman?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan