DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Dünya Sigarasız Günü

Dünya Sigarasız Günü

31.05.2015 16:32:43
Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümetin göreve geldiği yıldan itibaren tütün ürünleri kullanımına karşı başlattığı mücadelenin, bugün somut ve olumlu sonuçlar verdiğini bildirdi.

Davutoğlu, Dünya Sigarasız Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, tütün ürünlerinin kullanımının, herkesin sağlığını ciddi ölçüde olumsuz etkileyen bir alışkanlık olduğunu ifade etti.

Yapılan araştırmaların, birçok hastalığın sebebi olarak sigarayı gösterdiğini, bu hastalıkların çoğunun ölümle neticelendiğini belirten Davutoğlu, insan sağlığına verdiği zararların yanı sıra, aile bütçesine ve dolayısıyla ülke ekonomisine zarar veren tütün tüketiminin, yalnız aktif içicileri değil aile ve toplum sağlığını da tehdit ettiğine dikkati çekti.

Davutoğlu, mesajında şunları kaydetti:

"Hükümetimizin göreve geldiği yıldan itibaren tütün ürünleri kullanımına karşı başlattığı mücadele, bugün somut ve olumlu sonuçlar vermektedir. Bu sonuca ulaşabilmek için başlatılan bir dizi proje ve kampanya meyvesini vermiş, ülkemizde tütün kullanımı büyük ölçüde azalmaya başlamış, bu mücadeledeki başarımız 'en iyi uygulama örneği' olarak Dünya Sağlık Örgütü tarafından ödüllendirilmiştir.

Birey, aile ve toplum sağlığını korumak adına devlete düşen sorumluluk ve görevler, milletimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın desteği ile muvaffakıyetle devam etmektedir. İnanıyorum ki gelecek nesilleri bu tehditten tamamen arındırmak adına her türlü zararlı madde kullanımı ve bağımlılığı ile savaşımız aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu düşünceler eşliğinde, 'Dünya Sigarasız Günü'nün farkındalıklarımızı artırması ve bağımlıların bu kötü alışkanlığı bırakmasına vesile olması temennisiyle, bütün vatandaşlarımıza sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

abdullah

Peygamber (a.s.)Asabiyete çağıran bizden değildir diyor,sahabe(r.a.)asabiyet nedir diye soruyor,peygamberimiz de,asabiyet kavmine zulümde yardım etmendir diyor,bu gün Müslüman kürt kardeşlerimizden PYD'nin yaptıklarını onaylayanlara bu hadisi şerifi hatırlatmak istedim.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş