DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Dünya Güreş Şampiyonası

Grekoromen stil 87 kiloda milli güreşçi Metehan Başar, yarı finalde- Milli güreşçi Rahman, 63 kiloda bronz madalya mücadelesine çıkacak

4 Yıl Önce
2018-10-26 15:39:02
Dünya Güreş Şampiyonası grekoromen stil 87 kiloda milli güreşçi Metehan Başar, yarı finale yükseldi.

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'deki Papp Laszlo Spor Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyonda, grekoromen stil 87 kilo çeyrek finalinde Metehan Başar, Gürcü Roberti Kobliashvili ile karşılaştı. Mücadele 1-1 sona ererken Metehan, son puanı aldığı için adını yarı finale yazdırdı.

Milli güreşçi yarı finalde Rus Bekkhan Ozdoev ile kaşılaşacak.

Dünya şampiyonu milli güreşçi Metehan Başar birinci turda Kanadalı Phillip Raweriio Barreiro'yu 9-0 ile ikinci turda ise Cezayirli Adem Boudjemline'yi 3-2 mağlup ederek çeyrek finale yükselmişti.

Günün diğer karşılaşmalarında ise grekoromen stil 60 kiloda Kerem Kamal ilk turda Çinli rakibi Sailike Walihan'a 7-5, 67 kiloda ise Atakan Yüksel, Kazak rakibi Meiirzhan Shermakhanbet'e 12-0 yenildi.

63 kiloda bronz madalya repesaj maçına çıkan Rahman Bilici, Japon Katsuaki Endo'yu 7-5 ve Macar Krisztian Istvan Vancza'yı ise 9-0 yendi. Milli güreşçi Rahman, bu akşam bronz madalya için Mısırlı Hasan Ahmed Mohamed ile karşılaşacak. .

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş