DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Dünya Görme Engelliler Oyunları'nda rekor madalya

Dünya Görme Engelliler Oyunları'nda rekor madalya

27.05.2015 12:31:30
Türkiye, Dünya Görme Engelliler Oyunları'nda 23 madalya kazanarak, bir rekora imza attı.

Güney Kore'nin başkenti Seul'de düzenlenen oyunlarda Türkiye, atletizm, judo ve halterde, 5 altın, 9 gümüş ve 9 bronz madalyanın sahibi oldu.

Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin, 25 madalya hedefiyle oyunlara gittiklerini, 23 madalya ile hedefin altında kalmalarına rağmen rekor kırdıklarını söyledi.

Oyunlarda özellikle judoda şanssızlık yaşamalarına rağmen iyi bir sonuçla döndüklerini anlatan Çetin, "Türkiye'de yapılan oyunlarda 21 madalya kazanmıştık. Bu oyunlara 5 branşta katıldık. Burada elde ettiğimiz 23 madalya bir rekor" değerlendirmesini yaptı.

Seul'deki oyunlarda yüzme ve golbolde madalya alamadıklarını belirten başkan Çetin, "Judoda iki madalya bekliyorduk olmadı. Atletizmde ise hedefleri aştık. Antalya'da 2011'de düzenlenen oyunlarda 21 madalyada kalmıştık. Golbolde yüzde 99 oranında paralimpik oyunlarına katılmayı garantiledik" diyerek sözlerini tamamladı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kazım

IŞİD’in dünyayla irtibatını sağlayan iki kapının da Türkiye’ye açılıyor olmasından hicap duymayan iktidar erkânı ve avenesi şimdi Tel Ebyad’ın dünyanın vahşi örgütünden kurtulmasının yasını tutuyor. ABD’nin bombardıman desteği ile Araplar ve Türkmenlere karşı etnik temizlik yapıldığından Kürt devletinin kurulmasına, Akdeniz’e enerji koridoru açılmasından Suriye ve Türkiye’nin parçalanmasına kadar dillendirilmeyen stratejik tahlil kalmadı. Maşallah Kürtler söz konusu olunca stratejik derinlik dibi görüyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş