DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Dünya Esed'e dur demeli'

Fransa Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı Jean-Marc Ayrault, Suriye'nin Halep kentinde yaşanan insanlık dramına uluslararası toplumun sessiz kalmaması gerektiğini söyledi.

5 Yıl Önce
2016-10-23 19:59:14

Fransa Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı Jean-Marc Ayrault, Beşşar Esed'in, müttefiki Rusya'nın desteği ile Suriye'de savaşı sürdürdüğünü açıkladı. Jean-Marc Ayrault, "Ancak ne yazık ki Beşşar Esad'ın bugün tamamen bir savaş içerisinde olduğunu görüyoruz. Rusya gibi müttefiklerinin yardımıyla da bu savaşı sürdürüyorlar. Halep bombalanıyor ve bir trajedi yaşanıyor. Dolayısıyla başta Fransa olmak üzere uluslararası toplum bu katliamı durdurmak için elinden geleni yapmalıdır.

Bu katliamı durdurmak için her şeyi yapmamız gerekiyor. Maalesef birkaç günlük aradan sonra bombalar yeniden patlamaya başladı. Buradaki asıl amaç Halep'i düşürmek belki ama bunun çok önemli bir insani bedeli var. Rejim, muhaliflerin elindeki toprakları da geri almak istiyor. Her geçen gün barış uzaklaşıyor ama her zamankinden daha fazla barışa ihtiyacımız var. Silahlar ile değil ancak müzakereler ile barışa ulaşabiliriz. Bombaların altında umutsuz bir şekilde insani yardım bekleyen insanlar varken müzakere yapamayız" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

şahdereli

DÜNYA ESEDE 'DUR' DEMELİ... ARABİSTANA YEMENİ 'VUR' DEMELİ. !! VAH VAH.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş