SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Dünya Bankasının başına Ivanka Trump mı geçecek?

Dünya Bankasının başına Ivanka Trump mı geçecek?

Şu anki başkanı Jim Yong Kim olan Dünya Bankasının başına geçeceği söylenen isimler arasında Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump da yer aldı.

Dünya Bankasının başına Ivanka Trump mı geçecek?
12.1.2019 14:25:18

TİMETURK ÇEVİRİ

Jim Yong Kim'den sonra Dünya Bankası Başkanlığı için birçok isim konuşulmaya başlandı. Konuşulan isimler arasında en dikkat çekeni ise Ivanka Trump oldu. Donald Trump'ın kızı Ivanka'nın ismi Dünya Bankası Başkanlığı ile anılmaya başlandı. 

HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI YORUM YAPMAYACAK

Bir ABD Hazinesi sözcüsü, potansiyel adaylar hakkında yorum yapmayacaklarını söyledi. Ayrıca başkanlık için adaylar hakkında önemli sayıda tavsiye aldıklarını belirtti. Sözcü ayrıca yeni bir lider seçmek için Dünya Bankası başkanlarıyla birlikte çalışmayı dört gözle beklediklerini sözlerine ekledi.

Dünya Bankası Başkanlığı'na ABD vatandaşlarının atanması için adayların gözden geçirilme süreçlerine başlandığını açıklandı. 

Dünya Bankası'na altı yıl boyunca başkanlık eden 59 yaşındaki Jim Yong Kim pazartesi günü yaptığı açıklamada, 1 Şubat'ta yürürlüğe giren sürpriz istifasını, altyapı finansmanı konusunda uzmanlaşmış Global Altyapı Ortaklarına katılmak için aldığını söylemişti.

Kaynak: BFMTV


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR