DSP'li milletvekili adayı kavgada yaralandı

DSP'li milletvekili adayı kavgada yaralandı

27.05.2015 18:23:45
DSP Afyonkarahisar milletvekili adayı Şerafettin Erdinç Özdil ile broşür dağıttığı kahvehanedeki biri engelli 2 kardeş arasında kavga çıktı. Darp sonucu yaralanan Özdil ile diğer iki kişi, birbirlerinden şikayetçi oldu.

Alınan bilgiye göre, seçim çalışması kapsamında Sultandağı'na gelen Özdil ile broşür dağıttığı kahvehanede oturan bedensel engelli Nurettin (55) ve kardeşi Mehmet Sezgin (52) arasında tartışma çıktı.

Kavgaya dönüşen olayda Özdil başından, Nurettin Sezgin bacağından, Mehmet Sezgin ise yüzünden yaralandı.

Yaralılar, Sultandağı Devlet Hastanesine kaldırıldı. Sezgin kardeşler buradaki tedavilerinin ardından, Özdil ise Afyonkarahisar Devlet Hastanesindeki tetkiklerinden sonra taburcu edildi. Taraflar, olayla ilgili olarak polise şikayette bulundu.

- "Biri kafama sandalyeyle vurdu, kendimi korudum"

Özdil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçim çalışmaları kapsamında memleketi Sultandağı'na gittiğini söyledi.

Bir kahvehanede broşür dağıtırken bazı kişilerle tartıştığını dile getiren Özdil, şöyle konuştu:

"O kişiler, 'Sen AKP'ye hizmet ediyorsun. Onun hizmetine çalışıyorsun, uğraş veriyorsun' dedi. Kendileriyle bu konu hakkında konuşmaya devam ettim. Tatmin olmamış bir şekilde olayı iyice gerginleştirdiler. Broşürler iyice etrafa saçıldı. Biri kafama sandalyeyle vurdu, kendimi korudum. Daha sonra babama saldırdılar. Gömleğim tamamen yırtıldı. Gömleği daha sonra değiştirdim. İlçedeki hastanede tomografim çekilmeden Afyonkarahisar Devlet Hastanesine getirildim. Oyları filan böldüğüm yok, bunu anlatmaya çalışıyoruz. Bu gergin siyasetin kimseye faydasının bulunmadığını söylüyoruz. DSP, çok ciddi yükselişte, bunu çekemeyenler iyice agresifleşti ancak yılmayacağız, mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz."

- "Sağlam ayağıma da vurdu, onu da kötü etti"

Nurettin Sezgin ise Özdil'in, elini masaya koyarak, "Ben DSP milletvekili adayıyım, Sultandağlıyım. Dün beni izledin mi?" dediğini ifade eden Sezgin, "İzlemediğimi söyledim. 'Niye izlemedin?' dedi. Ben de 'İzlemek zorunda mıyım?' dedim. Daha sonra, 'Benim siyasetle işim olmaz, git işine kardeşim' dedim. 'Ben yatalak, özürlü birisiyim' dedim" ifadesini kullandı.

Sezgin, ardından tartışmanın büyüdüğünü ve kavgaya dönüştüğünü, düşünce tekmelendiğini, dizlerinde yaralar oluştuğunu savunarak, söz konusu kişiden şikayetçi olduklarını söyledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

5678

biyolojik virüs salgın savaşını başlatan abddir çünkü abdnin dünyada en az 850 tane biyolojik virüs toksikolojik bakteriyolojik silah üretim fabrikaları var yeraltında hangi mazlum işgal olarak bir ülkeye çökmüşse askeri üsler kurmuşsa bilinki abd orada biyolojik her türlü gizli silah üretiyor alçak işgalci soykırımcı abd seninde birgün sonun gelecek kafir abd

Abdullah

Mezar evler..domuz baglari..filistin askisi. Oldurulun binlerce dindar Kürt..Butün bunlar hizbulkontranin eseri. Siz jitem uzantilari Kürt halkina sadece kan kin ve gozyasi verdiniz. Yeriniz nari cehennemdir. Kürtlukle zerre kadar alakaniz yok. Kürtler adina bugune kadar tek bir talebiniz olmadi. Derin yapilarin ve işidin terikciligini yaptiniz ve hala yapiyorsunuz. Lideriniz Huseyin Velioglunun jitem elemanlariyla cekilmis fotograflari cikti medayada. Sizler Kurt halkinin kin ve nefretini fazlasiyla hak ettiniz.