DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,8360 ₺

EURO

17,6125 ₺

ALTIN

978,21 ₺

BİST

2.465,63 ₺

'DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma ve Açılış Töreni'

'DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma ve Açılış Töreni'

7 Yıl Önce
2016-06-05 17:21:05
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, eskiden ormanlara, "girilmez, yasak" dendiğini belirterek, "Şimdi diyoruz ki ormanlar milletin. Devlet ormancılığından millet ormancılığına geçtik. Şimdi ormanları kırsal kalkınmanın lokomotifi olarak kullanıyoruz." dedi.

Bakan Eroğlu Vilayet Meydanı'nda düzenlenen "DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma ve Açılış Töreni"nde, birçok müjdeyle Kırklareli'ne geldiklerini söyledi.

Kırklareli'nde 40 milyon lira değerindeki 5 tesisin temel atma, 21 tesisinde açılış töreninde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Eroğlu, yatırımların devam edeceğini dile getirdi.

Kırklareli'nin serhat diyarı bir kent olduğunu aktaran Eroğlu, Kırklareli'ne her gelişinde yeni müjdeler verdiğini vurguladı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığının birçok başarılı hizmetlere imza attığını vurgulayan Eroğlu, şöyle konuştu:

"Bugün Kırklareli'nde 5 tesisin temelini atacağız inşallah. Böylece 26 projeyi hayata geçireceğiz. 40 milyonluk yatırımlarımız hayırlı olsun, mübarek olsun. Bunlar tabii ki yeterli değil. Bir önceki gelişimde 48 müjde vermiştim. Bir kısmı tamamlandı. Şimdi bu sefer gelişimizde 23 müjdeyle geldim. Bunların içerisinde 15 tane DSİ'nin projesi var. Bütün tesisleri yapıyoruz. Dere ıslahı sulama kanalları inşa ediyoruz. DSİ önümüzdeki yıl yatırımlarda hamle ilan etti. Tebrik ediyorum. Buralar dünyanın cenneti. Cennet mekanlar burada. Muhteşem tabiat güzellikleri var. Dolayısıyla burada doğa turizmini, tabiat turizmini geliştirmek için plan hazırladık. İnşallah buralarını muazzam turizme açacağız."

Eroğlu, Kırklareli'nin yüzde 40'ının ormanlık bölge olduğunu ve orman köylülerinin "baş tacı" olarak gördüklerini belirtti.

Artık ormanların milletin olduğuna dikkati çeken Eroğlu, şunları anlattı:

"Eskiden ormanlara, 'girilmez, yasak' denirdi ama şimdi diyoruz ki 'Ormanlar milletin.' Devlet ormancılığından millet ormancılığına geçtik. Şimdi ormanları kırsal kalkınmanın lokomotifi olarak kullanıyoruz. Her şey milletindir. Neredeyse hizmet götürmediğimiz köy yok. Orman ve Su İşleri Bakanlığının eli değmeyen köy varsa bize söyleyin onu da yapmak bizim boynumuzun borcu. Dolayısıyla bununla en güzel şekilde istifade edeceğiz. Tüm müjdelerimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu topraklar çok önemli. Buralara neler yapılsa azdır. Bu bizim vatani borcumuz, tarihi borcumuz. Yatırım bakımından hakikaten mücadele ediyoruz. Kırklareli kıyıda köşede kalmış unutulmuş bir ildi. Zaten Cumhurbaşkanımızın buraya ayrı bir gönül bağı var."

Törende Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Ali Rıza Diniz, Kırklareli Valisi Esengül Civelek, AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz da birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından DSİ Tesislerinin toplu temel atma ve açılışı töreni yapıldı, Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy kredi sertifikaları dağıtıldı.

Daha sonra Bakan Eroğlu ve beraberindekiler vatandaşlara 4 bin 400 fidan dağıttı. Fidan dağım törenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Bakan Eroğlu, Valilik Atatürk Toplantı Salonunda il koordinasyon kurulu toplantısına da katıldı.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş