DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Doktorun vurulduğu hastanede iş bırakma eylemi sürüyor

Doktorun vurulduğu hastanede iş bırakma eylemi sürüyor

7 Yıl Önce
2015-06-02 12:32:23
Uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Operatör Doktor Kamil Furtun'un görev yaptığı Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesindeki iş bırakma eylemi, ikinci gününde devam ediyor.

Dün Türkiye genelinde Sağlık Bakanlığı tarafından "şifa veren ele vefa" sloganlı organizasyon kapsamındaki 15 dakikalık iş bırakma eyleminin yanı sıra Samsun Tabip Odası Yönetim Kurulunun aldığı iki gün iş bırakma eyleminin uygulandığı hastanede, acil servis dışında bugün de polikliniklerde hizmet verilmiyor.

Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanları, Opr. Dr. Furtun için hastane önüne, "Gülen Yüzümüzü Soldurdunuz", "Üzgünüz, Öfkeliyiz, Yastayız" ve "Sağlıkçıya Şiddeti Kınıyoruz" yazılı pankartlar astı.

Çevresinde sevilen birisi olduğu belirtilen doktorun ölümü mesai arkadaşlarının derin bir üzüntü yaşamasına neden olurken, olay ülke genelinde de büyük üzüntüye yol açtı.

Samsun Tabip Odası Yönetim Kurulunun aldığı karar gereği dün başlayan iki gün iş bırakma eylemi, kent genelindeki pek çok hastanede de acil servisler dışında uygulanıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş