DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Doktorun vurulduğu hastanede iş bırakma eylemi sona erdi

Doktorun vurulduğu hastanede iş bırakma eylemi sona erdi

03.06.2015 11:38:05
Uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Opr. Dr. Kamil Furtun'un görev yaptığı Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesindeki iş bırakma eylemi sona erdi.

Poliklinik hizmetlerinin verilmeye başlandığı hastanede görevli bazı sağlık çalışanlarının, Furtun'un fotoğrafının yer aldığı "şehidimizi unutmayacağız, unutturmayacağız" yazılı tişörtler giyerek mesai yaptığı görüldü.

Hayatını kaybeden Kamil Furtun'un odasındaki eşyaların toplandığı esnada hastaneye kontrol için gelen ve merhum doktorun takip ettiği hastalardan olduğunu belirten İbrahim Hatipoğlu, Furtun'un hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Hatipoğlu, Opr. Dr. Furtun'un kendisini ameliyat ettiğini ve sağlığına kavuştuğunu belirterek, "Çok iyi bir doktordu. İnsani yönüyle de çok yardımseverdi. Onun sayesinde sağlığıma kavuştum. Şimdi kontrole geldim. Ama başka doktora gitmek zorundayım. Çok üzgünüz. Hiç incinmedik ondan, mekanı cennet olsun" diye konuştu.

- Olayın geçmişi

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde, 29 Mayıs'ta, hastane koridorunda İsmail K'nın silahla üç el ateş etmesi sonucunda ağır yaralanan Opr. Dr. Kamil Furtun, aynı hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. Saldırının ardından kaçan zanlı İsmail K. kısa sürede yakalanmış, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Olayın ardından Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 1 Haziran'da "şifa veren ele vefa" sloganıyla yapılan organizasyon kapsamında 15 dakikalık iş bırakma eylemi yapılmış, Samsun Tabip Odası Yönetim Kurulu da 1 ve 2 Haziran günlerinde iki gün iş bırakma eylemi kararı almıştı.

Öte yandan, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinin yanı sıra kentte iki gün iş bırakma eylemi uygulayan hastanelerde de bugün poliklinik hizmeti verilmeye başlandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kardeslik

Uyan kurt kardesim uyan da bak bunlar kurt degil bunlarin kimler oldugunu gorun artik bunlar savasta bu ulke halkini yenemeyen hacli ittifakinin kullandigi orgutturBunlar hacli ordusudur sadece amaclari turkiye cunhuriyetini bolup parcalamakti

Görüş Bildir Bizimle Paylaş