DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Djokovic, Nadal'ı rahat geçti

Djokovic, Nadal'ı rahat geçti

7 Yıl Önce
2015-06-03 20:21:22
Sezonun ikinci grand slam tenis turnuvası Fransa Açık'ta (Roland Garros) tek erkeklerde 1 numaralı seri başı Novak Djokovic, İspanyol Rafael Nadal'ı 3-0 yenilerek yarı finale finale yükseldi.

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen turnuvadaki tek erkekler çeyrek finalinde, dünya 1 numarası Sırp Novak Djokovic, Roland Garros'ta daha önce 9 şampiyonluğu bulunan ve toprak kortların en başarılı ismi olarak gösterilen 6 numaralı seri başı İspanyol Rafael Nadal ile karşılaştı.

Mücadeleye hızlı başlayan Djokovic, sert servislerle üstünlük kurduğu Nadal karşısında ilk sette 4-0 öne geçti. Mücadeleyi bırakmayan Nadal, kortun çaprazına gönderdiği etkili paralel vuruşlarla seti 4-4'e getirmesine rağmen oyunun kalan bölümünde uzun rallilerden galip ayrılan Djokovic, ilk seti 7-5 aldı.

İkinci setin 8. oyunda İspanyol Nadal'ın servisini kıran Djokovic, oyun boyunca skor avantajını koruyarak bu setten de 6-3 üstün ayrıldı.

Morali bozulan Nadal karşısında üçüncü sette çok daha rahat bir oyun sergileyen Djokovic, 2 saat 26 dakika süren mücadelenin final setini 6-1 aldı ve rakibini 3-0 yenerek mağlup etti.

Djokovic, yarı finalde Fransız Jo-Wilfried Tsonga ile karşılaşacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Abdullah

Arapların 22 devleti var. Hiçbirini araplar yönetmiyor ve hiçbirinde huzur ve emniyet ortamı yok.Türklerin, Farsların devleti var. hiçbirini, kendi halkları yönetmiyor, hepsi bağımlı, huzursuz ve emniyetsiz, Değil bir kürdistan 40 tane kürdistan kursan sonuç değişmeyecek. Kürtler de diğer Ortadoğu halkları gibi huzura ve emniyete kavuşamayacak.Değişen sadece isimler olacaktır.Bunca yıl heba olan canlar, maalesef iki cihanda da kayıp. Oysa Rabbinin sana verdiği değer ve şeref vardı, görev bu değildi. heba oldu. yazık. sen kulluk içindin ey halife. ama sen zilleti seçtin ey esfel-i safilin...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş