DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Diyarbakır'da HDP mitingindeki patlama

Diyarbakır'da HDP mitingindeki patlama

25.06.2015 15:47:28
Adıyaman Valiliği, HDP'nin Diyarbakır mitingindeki patlamaya ilişkin tutuklanan zanlı hakkında bazı basın yayın organlarında yer alan haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı basın yayın organlarında yer alan "Seçim öncesi Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) Diyarbakır'daki mitingi öncesinde meydana gelen patlamaların şüphelisinin teknik takibinin olay günü sona erdirildiği" iddiaları ile ilgili bu açıklamanın yapılmasına gerek duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, "Haberde adı geçen şüpheli, polis birimlerimizce hiçbir şekilde teknik takibe alınmamıştır. Bazı kişi ve gruplar tarafından belli bir amaca hizmet etmek için üretilen haberdeki iddialar tamamen asılsız ve gerçek dışıdır" denildi.

Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda 5 Haziran'da HDP'nin mitingi sırasında meydana gelen 2 ayrı patlama sonucu 4 kişi hayatını kaybetmiş, 100'ün üzerinde kişi yaralanmıştı. Patlamaya ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan, Adıyaman nüfusuna kayıtlı O.G, 10 Haziran'da "kasten öldürmek" ve "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanmıştı.​

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hakan

aynen öyle sayın topcunun tesbitleridoğru,demokratik ve bağımsızım diyen bir ülkenin gelişmesini kalkınmasını istemiyorlar,zor durumdalar almanyanın en büyük bankası 15 bin personel çıkartacakmış bunlar çıkardıkları fitne ve münafıklığın kandildeki alman ajan cesetlerinin sebebinin en somut örneği,kaos olsun ekonomi bozulsun kandile atılan füzeleri bizden satın alın biz kredi verelim sömürü devam etsin,milliyim diyen erdoğan ve akpartiyi neden sevmedikleri belli değilmi,

Görüş Bildir Bizimle Paylaş