Diyarbakır'da belediye bütçesiyle ilgili iddialar

Diyarbakır'da belediye bütçesiyle ilgili iddialar

30.05.2015 13:12:46
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, bir gazetedeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin 2014 kesin hesap tablosunda 78 milyon liranın kayıp olduğu iddiasına ilişkin, "70 milyondan fazla parayı harcayamamışlar ve kasalarında kalmış. Demek ki bir hizmetleri yok. Hizmet derdi olanın kasada parası kalır mı? Harcar, toplumun faydasına projeler ve programlar yapar" değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Yılmaz, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ve milletvekili adayları ile Yenişehir ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Yılmaz, daha sonra Yenişehir ilçesindeki seçim bürosunda partililerle bir araya geldi.

Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, kendilerini eleştiren muhalefet partilerinin Diyarbakır yararına çalışmadığını belirterek, "Hükümeti eleştirenler taşı üstüne taş koymuyor, bir derde deva bulmuyor. Belediyeleri var, gezip, görüyorum. Maalesef hizmet yok. Olan hizmetlerde de adalet yok. Bırakın oy vermeyeni, oy verene de hizmet etmiyorlar. Öğrendim ki 70 milyondan fazla parayı harcayamamışlar ve kasalarında kalmış. Demek ki bir hizmetleri yok. Hizmet derdi olanın kasada parası kalır mı? Harcar, toplumun faydasına projeler ve programlar yapar. İnşallah biz güçlü bir hükümet olarak yolumuza devam edeceğiz. Diyarbakır halkı da bize bu gücü ve desteği verirse birçok projeyi hayata geçireceğiz" diye konuştu.

- "İnanç ve anadil özgürlüğünü AK Parti getirdi"

Diyarbakır'ın da güçlü bir şekilde hükümetin içinde yer alması gerektiğini, Diyarbakır'ın hizmete, istihdama, nefes almaya ihtiyacı bulunduğunu vurgulayan Bakan Yılmaz, şunlardı söyledi:

"Diyarbakır'da çok sloganlar atıldı, ideolojik kavgalar yaşandı. Yeter artık Diyarbakır rahat bir nefes alsın. Kalkınsın, gelişsin, yatırımlar artsın. AK Parti'nin değerleriyle Diyarbakır halkının değerleri arasında bir fark yoktur. Özgürlükse AK Parti sonuna kadar özgürlüklerden yanadır. İnanç ve anadil özgürlüğünü AK Parti getirdi."

Türkiye'de Çözüm Süreci'ni ve gelişmiş ekonomiyi istemeyenlerin AK Parti'yi hedef aldığını, bu nedenle AK Parti'ye saldırıldığını anlatan Yılmaz, istikrarlı bir AK Parti hükümetinin Ortadoğu'da güçlü bir Türkiye anlamına geldiğine dikkati çekerek, "Bölgemizde istikrarsızlık isteyenler de AK Parti'ye saldırıyor. Çünkü çevremizdeki Suriye'ye ve Irak'a güçlü bir Türkiye'nin daha fazla yardımcı olacağını biliyorlar" diye konuştu.

Bakan Yılmaz, Çözüm Süreci'nde, ekonomi ve dış politika bakımından güçlü bir partiye ihtiyaç duyulduğunu savunarak, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Şu an daha fazla istikrara ihtiyacımız var. Geçmişte dünyada kriz yoktu, bizde vardı. Şimdi dünyada kriz var, bizde yok. Bu, güçlü bir hükümetimiz olduğu içindir. Güçlü hükümetler bugünler için lazım. Çözüm Süreci için güçlü bir hükümet olması gerekir. Diğer partiler, yüzde 5-10-20 oy almış, onlarla bir şey olmuyor. Onlar ülkeyi idare etmiyorlar. Onlar olsa da olur, olmasa da olur. Ama AK Parti bu ülkeyi idare eden bir partidir. AK Parti'nin istikrarı bozuldu mu ülkenin istikrarı bozulur. Dolayısıyla bu istikrarımızı titizlikle korumamız lazım."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kürdistan

Cok guzel ve yerinde bir oneri. Baris nutku atmaktansa elimizi bu zor gunlerde komsumuza uzatmak gercek barisa vesile olabilir.