Diyarbakır'da 5 kişinin öldüğü ev yangını

Diyarbakır'da 5 kişinin öldüğü ev yangını

26.05.2015 17:16:47
Yenişehir ilçesinde evlerinde çıkan yangında hayatını kaybeden aynı aileden 3'ü çocuk 5 kişi defnedildi.

İlçeye bağlı Alangör Mahallesi'nde 05.30'da tek katlı ve 2 odalı toprak evde çıkan yangında dumandan etkilenerek yaşamını yitiren Murat Özcan ile eşi Leyla, çocukları Azat, Mehmet ve Gülistan Özcan'ın cenazeleri getirildikleri mahallede kılınan namazının ardından toprağa verildi.

Bu sırada ailenin yakınları sinir krizi geçirdi, bazı kadınlar Kürtçe ağıt yaktı.

Görgü tanığı Hacı Bozkurt AA muhabirine, yangında dumandan etkilenerek ölen Murat Özcan'ın Ergani ilçesinde inşaat işçisi olarak çalıştığını söyledi.

Hayvanlarını otlatmaya çıkardığı sırada Özcan'ın evinden duman yükseldiğini fark ettiğini belirten Bozkurt, şunları anlattı:

"Evin yandığını anlayınca hemen eve doğru koştum. Murat, eşi ve çocukları ölmüş halde yerde yatıyordu. Hemen jandarmayı telefonla arayıp bilgi verdim. Yükselen alevleri köylülerle söndürmeye çalıştık. Daha sonra jandarma, sağlık ve itfaiye ekipleri geldi."

- Ailenin 2 yıl önce ahırı yanmış

Bozkurt, yaklaşık 2 yıl önce Özcan ailesinin evinin bitişiğindeki ahırında yangın çıktığını dile getirerek, "Ölen çocuklardan birisi engelliydi. Onun için evin pencerelerine korkuluk taktırmıştı" dedi.

Defin işleminin ardından ailenin yakınları olayın yaşandığı eve geldi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Bekir Tank

2. Eğer Kürtlerin durumunu ve halet-i ruhiyelerini dikkate almazsak ve onları PKK, HDP ve -veya Zerdüştlükle özdeşleştirirsek, en büyük zulmü biz yapmış olmaz mıyız? Bu arada Müslümanlar olarak da Kürt Meselesindeki duruşumuzun İslam'la ne derece örtüştüğünü gözden geçirmeliyiz. Örneğin, Türk olmayı ve Türkçeyi hazmettiğimiz gibi Kürt olmayı ve Kürtçeyi de hazım edebilmiş miyiz? Bazı Müslümanlar hala Allah'ın doğuştan verdiği hakları gasp eden bir konumda değil mi? Kısaca, bu meseledeki duruşumuz düşüncemiz ne kadar Allah'ın rızasına uygundur?