DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Diyarbakır'da 2 terörist etkisiz hale getirildi, 2 işbirlikçi yakalandı

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yürütülen operasyonda biri ağır yaralı 2 terörist etkisiz hale getirilirken, 2 terör işbirlikçisi de sağ yakalandı. Operasyonda çok sayıda mühimmat da ele geçirildi.

4 Yıl Önce
2017-09-04 12:16:40


Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yürütülen operasyon tamamlandı. Operasyonda biri ağır yaralı olma üzere 2 terörist etkisiz hale getirilirken, teröristlerle işbirliği içerisinde olan 2 şahsın da yakalandığı belirtildi. Konuyla ilgili Diyarbakır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama, 2 kaleşnikof piyade tüfeği, çok sayıda mühimmat ve kubar esrar maddesinin ele geçirildiği belirtildi.

Lice ilçesinin güneyindeki Bağlan ve Çavundur köylerinin kırsal alanında 3 Eylül pazar günü saat 20.00'dan itibaren operasyon başlatıldığı belirtilen açıklamada, operasyonel faaliyetlerin bugün saat 10.00 itibariyle başarıyla tamamlandığı kaydedildi. Açıklamada, "İcra edilen temas ve adli arama faaliyetleri neticesinde, 1'i ölü, 1'i ağır yaralı olmak üzere 2 terörist, 1 adet AK-47 Kaleşnikof Piyade Tüfeği, 1 adet Glock marka tabanca, 5 adet şarjör, 133 adet 5.45 milimetre çapında fişek, 2 adet el bombası, 1 adet boş tabanca şarjörü, 1 adet ses kayıt cihazı ve 1 adet şemsiye ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. 1'i ayağından yaralı olmak üzere 2 terörist işbirlikçisi, 1 adet el bombasıyla birlikte sağ olarak yakalanmıştır. Bağlan köyü içerisinde ölü olarak ele geçirilen teröristin bulunduğu mevkiide, 10 kilogram toz esrar, 50 gram kubar esrar, 200 gram kenevir tohumu ve 1 adet hassas terazi ele geçirilmiştir" ifadelerine yer verildi. Konuyla ilgili Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş