SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

'Diyarbakır anneleri' depremzedeleri ziyaret edip ördükleri atkı, bere ve eldivenleri verdi

Anne Mevlüde Üçdal: 'Buraya acılarını paylaşmaya geldik. Evlat acısını biliyoruz, o yüzden buradayız'

'Diyarbakır anneleri' depremzedeleri ziyaret edip ördükleri atkı, bere ve eldivenleri verdi
28.1.2020 15:50:38

Dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbetini sürdüren Diyarbakır anneleri, Elazığ'daki depremzedeleri ziyaret etti.

Diyarbakır anneleri, ziyaret sırasında depremzedeler için ördükleri atkı, bere ve eldivenleri onlara teslim etti.

Aileler, Sürsürü Mahallesi'ndeki çöken binada hayatını kaybeden 14 yaşındaki Sena Demir'in ailesine de taziye ziyaretinde bulundu.

Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Diyarbakır annelerinden Nazlı Sancar, evlat nöbetini yarıda bırakıp acıyı paylaşmaya geldiklerini söyledi. Sancar, "Evlat acısı nasıldır hepimiz biliyoruz. Onun için buradayız. Ben de Vanlıyım, deprem acısını çok iyi biliyorum, gerçekten çok zor bir durum." dedi.

Anne Esmer Koç da "Türkiye'mizin başı sağ olsun. Çok zor bir durum ama Allah'tan gelen bir durumdur. Allah sabır versin." ifadesini kullandı.

Depremzedeler üşümesin diye ördükleri eldiven, bere ve atkıları beraberlerinde getirdiklerini belirten Mevlüde Üçdal da "Buraya acılarını paylaşmaya geldik. Evlat acısını biliyoruz, o yüzden buradayız. Elimizden geldiğince yanlarında olacağız." diye konuştu.

- "Onların acısı bizim acımızdır"

Cennet Kavaklı ise depremde çocuklarını, yakınlarını kaybedenlerin acısını paylaşmak üzere geldiklerini söyleyerek, şöyle konuştu:

"Onların acısı bizim acımızdır. Evlat acısı çok zor bir şeydir. Buradan devletimize, Sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza çok teşekkür ediyorum ki deprem anından itibaren buradaydılar. Acılarımızı paylaştıkları için Allah onları başımızdan eksik etmesin. Allah onlardan razı olsun. Onlar sağ olduğu müddetçe sırtımız yere gelmez."

Anneler daha sonra Elazığ Şehir Hastanesinde yaralıları ziyaret etti.

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR