Diyanet'ten 'Ramazan Bayramı Özel Programı'

Diyanet'ten 'Ramazan Bayramı Özel Programı'

16.07.2015 11:55:29
Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl ilk defa sabah namazı ile bayram namazı arasında "Ramazan Bayramı Özel Programı" hazırladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Ramazan Bayramı'nın manevi atmosferinden vatandaşların gereği gibi istifadesine ve bu kutlu günlerin neşe, coşku ve huzurunun Türkiye genelinde teneffüs edilebilmesine katkı sağlamak amacıyla, "Ramazan Bayramı Özel Programı" başlıklı bir genelge yayımladı.

Tüm il ve ilçe müftülüklerine gönderilen genelgede programın, mahalli şartlar dikkate alınmak suretiyle il ve ilçe müftülüklerine bağlı merkezi camiler başta olmak üzere tüm camilerde uygulanacağı belirtildi.

Genelgede, sabah namazı ve bayram namazı arasında gerçekleştirilecek bir saatlik programın şu şekilde planlanması istendi:

"Sabah namazından önce Yasin-i şerif okunması, sabah namazından sonra aşr-ı şerif, Haşr suresinin son 5 ayetinin okunması, tesbihat, bayram vaazı, aşr-ı şerif, tesbihat, dua ve bayram namazı tarifi."

- "Hayatımızı Ramazanlaştırmak"

Bayram vaazında ise "Hayatımızı Ramazanlaştırmak" başlığı altında ramazanın değerlendirilmesi ve kazanımlarının anlatılması istenirken, bayramın bireysel ve toplumsal hayattaki önemi, bayramın yüklediği sorumluluklar gibi konulara yer verilmesi talep edildi.

Bayram namazı sonrası bayramlaşma yapılmasına özen gösterilmesi vurgulandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

semo

buda hükümetiizn imza attığı. abd abnn terör dediğine terör deme yasası gereği yapılan düşülen durum.. abdnn takvimine uyan hükümetmz netice itiryle yedimiz kazık 1 deil. artık sayılamıo. sonuç itibaryle durummz ortada. allah yardım etsin.