DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Diyanet'ten piyango uyarısı

Diyanet, cuma hutbesinde yılbaşı kutlamaları için uyardı.

5 Yıl Önce
2016-12-30 21:49:36

Türkiye genelindeki tüm camilerde, Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan "Ömür nimeti" konulu cuma hutbesi okundu. Hutbede, İslam dininin peygamberinin "Kıyamet gününde insanoğlu şu beş şeyden hesaba çekilmedikçe Rabbinin huzurundan bir yere kımıldayamaz" sözlerine yer verilerek, 'Kıyamet gününde' insanların, ömrünü, gençliğini nerede nasıl geçirdiği, kazancını nereden elde ettiği, nereye harcadığı, ilmiyle amel edip etmediği gibi sorularla hesaba çekileceği söylendi.

SAATLERİN, EMEK HARCAMADAN ZENGİN OLMAK ARZUSUYLA HEBA EDİLMESİ NE KADAR ÜZÜCÜDÜR"

Hutbede İslam dinine inananların yıl sonu nedeniyle peygamberin anılan sözlerindeki soruları kendilerine sorması istenerek, şu ifadeler kullanıldı:

"Unutmayalım ki ömür sermayesinden geçen bir yılın sonunda kendini ve yaratılış gayesini unutarak değerlerimizle örtüşmeyen, insan hayatına katkısı olmayan gayri meşru tutum ve davranışlar sergilemek bir mümine asla yakışmaz. Yeni bir yılın ilk saatlerinin başka kültürlere, başka dünyalara ait yılbaşı eğlenceleriyle israfa dönüştürülmesi ne kadar da düşündürücüdür. Sevap-günah, hayır-şer konularında muhasebe yapılması gereken saatlerin, emek harcamadan zengin olmak arzusuyla kumar, piyango gibi şans oyunlarıyla heba edilmesi ne kadar da üzücüdür. Yüce Rabbimiz, ömrümüzün kalan kısmını geçen kısmından daha hayırlı ve bereketli yaşayabilmeyi bizlere nasip eylesin. Hesabını veremeyeceğimiz bir hayat yaşamaktan hepimizi muhafaza eylesin."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (2)

emre

sevindirici. diyaneti asli görevi bu tebliğ çalışmasıdır zaten. dozajını artırıp devam edilsin hem camilerde hem sahada

ercan

çok komiksiniz hiyanet işleri başkanları sizi bu oyunları meşrulaştıran kim ?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş