DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Diyanet, Fethullah Gülen için harekete geçti

Diyanet İşleri Başkanlığı, ‘FETÖ’nün Günah Galerisi’ adı altında, Gülen'in eserlerini incelemeye aldı...

5 Yıl Önce
2016-08-08 06:32:28

Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri, ‘FETÖ'nün Günah Galerisi' adı altında 15 Temmuz darbe girişiminin "1 numaralı" şüphelisi olan Fethullah Gülen'in kitaplarını inceleyerek İslam'da yeri olmayan sözlerini deşifre edecek.

Habertürk'ün haberine göre; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Diyanet İşleri Başkanlığı'na yaptığı “O kişinin sözde eserlerini A'dan Z'ye inceleyin. Sonra da FETÖ'nün Günah Galerisi diye bir kitap yayınlayın” önerisinin ardından, Diyanet harekete geçiyor. Daha önce FETÖ'nün videolarına yönelik çalışma yürüten Din İşleri Yüksek Kurulu, bu kez FETÖ'nün tüm yayınlarını mercek altına aldı. Diyanet yetkilileri, “Din İşleri Yüksek Kurulu bir çalışma yapıyor. FETÖ'nün bütün sözde eserleri topyekûn incelemeye alındı. Söylediği sözler incelenerek İslam'da yeri olmayan sözleri ortaya çıkarılacak” dedi. 

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Din Şûrası'nın olağanüstü toplandığını ve şûrada “Örgütü ve liderini yüceltici sözde bilimsel çalışmalar ve yayınlar da ilgili kurumlarca incelenerek bilimsel açıdan değerlendirilmeli ve gereği yapılmalıdır”, “FETÖ'nün İslam'a ve Müslümanlara verdiği zararları, İslam'ın inanç ilkeleri, ibadet telakkisi ve ahlak düsturlarında yaptığı tahrifat ve tahribatı, İslam'ın temel kavramlarına dair çarpıtmaları tespit etmeli ve bu tespitler kamuoyu ile paylaşılmalıdır” ilkelerinin kabul edildiğini hatırlatan Diyanet yetkilileri, şöyle konuştu: “Din Şûrası'nda FETÖ'nün yazdıklarıyla ilgili olarak kabul edilen bir madde çerçevesinde Din İşleri Yüksek Kurulu çalışmalarını gerçekleştiriyor. Bunu yaparken de onun kaleme aldığı, söylediği İslam'a aykırı ne varsa ortaya çıkaracaklar. Mesela Peygamber ile görüşmesi. Peygamber ile görüştüğünü hangi İslami kaynağa göre ifade ediyor bu adam? Bütün bunlar ortaya konulacak.”

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kerim

Selamun aleyküm Din şurasında Diyanet!! işleri başkanı Mehmet görmezin konuşması mükemmeldi .İyi güzelde Fetullah gülen ve onun islam anlayışı şimdi ortaya çıkmadı, bu kitle insalığı bu kadar çok zehirlerken, ne kendisinden nede kurum ve camilerden tekbir kelime çıkmadı şimdi konuşucaksın yok öyle yok böyle adama sorarla !!doğruyu söyle acı bile olsa doğruyu söylemeyen dilsiz şeytandır....

Görüş Bildir Bizimle Paylaş