DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Dışişleri'nden Mursi kararına tepki

Dışişleri Bakanlığı'ndan Mursi için verilen karara tepki geldi. Kararın derhal geri çekilmesi vurgusu yapıldı.

16.06.2015 16:19:13

Dışişleri Bakanlığı, "Mursi kararı Mısır'a ihtiyat duyduğu barışı sağlamaz" dedi.

Askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Sayın Muhammed Mursi'yle beraber 106 kişiye geçtiğimiz ay verilen idam cezalarının, 16 Haziran günü onanmasını şiddetle kınıyoruz.

Mısır tarihinin ilk demokratik seçimlerinde halkın oylarıyla göreve getirilen Sayın Mursi'nin keyfi, uluslararası standartları karşılamaktan uzak ve hukuki sayılamayacak bir süreç sonucunda böyle bir hükümle karşı karşıya bırakılması, şüphesiz Mısır'ın ihtiyaç duyduğu toplumsal barış ve istikrarın sağlanmasına hiçbir şekilde katkı sağlamayacaktır.

Mısır'ın izlediği bu yanlış yoldan bir an önce dönmesi ve sözkonusu kararları gecikmeden geri alması, hem Mısır'ın, hem de bölgemizin barış ve istikrarı bakımından önemle beklenmektedir.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ebu ali

Yorumlara bakıyorumda. Ülkesini abd conilerine peşkeş ceken. Direnenleri hain ilan eden bu zevatlar ayetusseytan olur en faZla. Bunlardan mumin alim olmaz. Ama iş ehli sünnet öldürmeye gelince hemen silahlanip en başa yine bu iran kuklalari geçer. Demekki iranda konusulan vahdet bildirileri sadece bir soylemden ibaret. Tüm ümmet gördüki sia için büyük seytan abd değil ehli sünnettir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş