DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Suudi Arabistan'a gidiyor

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Suudi Arabistan'a gidiyor

15.06.2015 21:57:41
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Suudi Arabistan'a gidecek.

Dışişleri Bakanlığı'ndan edinilen bilgiye göre Çavuşoğlu, yarın Cidde'de Yemen'deki gelişmelerin ele alındığı İİT toplantısına katılacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamada da "Türkiye'nin, bugün başlayan ve yarın devam edecek toplantıda İİT'nin kardeş Yemen halkıyla dayanışmasının güçlendirilmesi ve BM tarafından siyasi çözüm için sürdürülen çabalara katkı sağlanması yönündeki desteğini ortaya koyacağı" bildirildi.

Açıklamada, ayrıca, Türkiye'nin Yemen'deki sorunlara Körfez İşbirliği Konseyi Girişimi, Ulusal Diyalog Konferansı sonuçları, 19 Mayıs 2015 tarihli Riyad Bildirisi ve BM Güvenlik Konseyi'nin 2216 sayılı kararı çerçevesinde siyasi bir çözüm bulunmasını savunduğu hatırlatıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

fahri USTA

SN.Fatih ERBAKAN beyin AKP ile ittifağını destekliyorum.ülkemiz için hayırlı olur düşüncesindeyim.bir kasım sürecinde önce vatanımız ve islam aleminin durumu göz önünde tutulmalı.olayı parti ve kişilere indirgemeden birlik olgularını ön planda tutarak ülkemiz ve islam aleminin üzerinde oynanan oyunları görmek durumundayız..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan