DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Muğla'da:

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Muğla'da:

7 Yıl Önce
2015-05-31 19:16:56
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Osmanlı Devleti'nin tarih kitaplarında kötü anlatılmaya çalışıldığını belirterek, "Ama biz atalarımızla gurur duyuyoruz. Onlardan aldığımız mirası daha ileriye götürmeye çalışıyoruz" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, AK Parti Gençlik Kolları tarafından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "AK Gençlik Sandığına sahip çıkıyor" programına katıldı.

Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada, partisinin kadın ve gençlik kollarının gece gündüz demeden çalıştığını söyledi. Seçimlere bir hafta kaldığını vurgulayan Çavuşoğlu, "İnşallah neticesini alacağız. Sizler burada o kadar çalıştınız ve çaba sarf ettiniz. Milletimiz bize güveniyor ve inşallah milletimiz bize desteğini sandıkta gösterecek" diye konuştu.

Çavuşoğlu, bir oy ile seçim kazanıldığını ve kaybedildiğini, bir şehrin, ülkenin ve milletin kaderinin tek oyla değişebileceğini kaydetti. Avrupa'da sandıkların kapandığını, yurtdışındaki vatandaşların sandıklara koşarak sırada beklediğini anlatan Çavuşoğlu, şunları söyledi:

"Çünkü onlar 40 yıldır Türkiye'yi bekliyordu. Çünkü onlar gurbette yalnızdı, kimsesizdi, övünebilecekleri bir ülkesi yoktu. Ülkesi ile bağını hiç koparmadı. Ama zayıf bir ülkenin vatandaşıydı. Pasaportu ortaya koyarken havaalanlarında eziliyordu, sınırlarda eziliyordu. Ama şimdi onların başı ve göğsü dik. Gururla söylüyorlar artık 'Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım' diye. Bugün güçlü olmasaydık, bugün istikrarlı olmasaydık, bugün Türkiye'nin dik duran lideri olmasaydı, Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı, Ahmet Davutoğlu olmasaydı, Türkiye'yi Suriye, Irak, Yemen, Libya gibi yapmak istiyorlardı."

- "Sandıklara sahip çıkalım"

Bakan Çavuşoğlu, kirli ittifaklar nedeniyle sandıklara sahip çıkılması gerektiğinin de altını çizerek, sandık kurulundaki arkadaşlarının aylardır çalıştığını ifade etti.

Çavuşoğlu, sandığın kuruluşu, açılışı, oy verme süresi, kapanması, oyların sayılması ve tasnif edilmesinin, tutanaklar tutulduktan sonra ilçe seçim kurullarının da çok önemli olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, "Orada da yalnız bırakmayacağız. Sizlerden ricamız ne olur o gün sandıkları boş bırakmayın. Bugüne kadarki emekleriniz boşa gitmesin. Yine kazanan biz olacağız, kazanan AK Parti olacak. Kazanan yeni Türkiye olacak" değerlendirmesinde bulundu.

- "Geçmişimizle daima gurur duyduk"

Atalarından hiç utanmadıklarını ve geçmişleriyle daima gurur duyduklarını ifade eden Bakan Çavuşoğlu, fakat bu duyguların zamanında bastırıldığını belirtti. Çavuşoğlu, "Tarih kitaplarında Osmanlı'yı kötü anlatmaya çalıştılar. Ama biz atalarımız ile gurur duyuyoruz. Onlardan aldığımız mirası daha ileriye götürmeye çalışıyoruz. Onlardan teslim aldığımız bayrağı hep dalgalandırmaya çalışıyoruz. Dünyanın her yerinde ay yıldızlı şanlı Türk bayrağını dalgalandırmak için çalışıyoruz" ifadesine yer verdi.

- "İnsanı yardımda üçüncü ülkeyiz"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin yaptığı uluslararası yardımlara da değinerek, İnsani Zirve'nin önümüzdeki yıl Türkiye'de yapılmasının bir tesadüf olmadığını kaydetti. Türkiye'nin dünyada insani yardım yapmada ABD ve İngiltere'den sonra üçüncü sırada yer aldığını anlatan Çavuşoğlu, 1,7 milyar liralık yardımda bulunulduğunu bildirdi.

Çavuşoğlu, programının ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fotoğraf Topluluğu üyesi Yavuz Atalay'ın açtığı "Afrika'da Kadın ve Çocuk Portreleri" sergisini gezdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş