DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Muğla'da

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Muğla'da

31.05.2015 14:39:34
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Muğla'nın Marmaris ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Çavuşoğlu, seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak İçmeler Mahallesi'ndeki Aqua Otel'de partisinin üyeleriyle kahvaltı yaptı. Daha sonra ilçe merkezine geçen Çavuşoğlu, AK Parti Muğla milletvekili adaylarıyla birlikte Marmaris Kapalı Çarşısı'nda esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Çavuşoğlu'na esnaflar kadar çarşıdaki yabancı turistler de ilgi gösterdi. Kendisi ile tanışmak isteyen turistlerle sohbet eden Çavuşoğlu, turistlerin birlikte fotoğraf çektirme isteklerini de geri çevirmedi.

Ziyaretler sırasında Çavuşoğlu, "Olacak O Kadar" isimli televizyon programındaki "Yusuf Yusuf Usta" tiplemesiyle tanınan tiyatro ve sinema oyuncusu Pekcan Türkeş ile karşılaştı. Çavuşoğlu, ünlü oyuncu ile bir süre sohbet etti. Dünyanın birçok yerini dolaşarak gezi yazıları kaleme aldığını belirten Türkeş, eski işvereni Levent Kırca'dan dert yandı. Türkeş, "Kıblesini şaşıranlardan hakkımızı alamadık" ifadesini kullandı.

Gezileri sırasında Türkiye Cumhuriyeti'nin yurtdışında yaptıklarını takdirle izlediğini dile getiren Türkeş, özellikle Türk Hava Yolları ile gurur duyulması gerektiğini kaydetti.

Çavuşoğlu ise Türkiye'nin TİKA aracılığıyla yurtdışında önemli hizmetlerde bulunduğunu hatırlatarak, "Türkiye Cumhuriyeti olarak dünyanın birçok yerinde varız, bundan sonra da olacağız" dedi.

-Selahi sürprizi

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a, Marmaris ziyareti sırasında "Vay Kralsın" diyerek ünlenen Selahi Varol isimli çocuk, esnaf ziyareti sırasında Çavuşoğlu'nun da karşısına çıktı. Çavuşoğlu'na da yakın ilgi gösteren Selahi, Bakan'ı çay ocaklarında çay içmeye ve tost yemeye davet etti. Çavuşoğlu, daha önceden belirlenen programının dışına çıkamayacağını belirterek ziyareti daha sonra gerçekleştirebileceğini söyledi.

Selahi, ziyaretlerine devam eden Mevlüt Çavuşoğlu'nun karşına bir süre sonra yeniden çıktı. Beraberinde getirdiği çay ve tostları Çavuçoğlu ve milletvekili adaylarına ikram eden Selahi, neşeli hareketleriyle ilgi odağı oldu. Selahi'nin ikram ettiği çayı için ve tosttan yiyen Çavuşoğlu, çocuk ile sohbet etti. Eski Bakan Kılıç'ın sünnet düğününe geldiğini söylemesi üzerine Çavuşoğlu da Selahi'nin düğününe gelme sözü verdi.

Çavuşoğlu daha sonra düzenlenen yemekte ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüştü.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş