Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu açıkladı… ‘Saldırıda 2 vatandaşımız yaralandı’

Yeni Zelanda’da meydana gelen terör saldırısı ile ilgili açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “Saldırıda 2 vatandaşımız yaralanmıştır. Hayati tehlikeleri bulunmamaktadır” dedi.

2019-03-15 13:22:28

Yeni Zelanda'da 2 camiye düzenlenen kanlı saldırı ile ilgili açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, olayda 2 Türk'ün yaralandığını belirtti.

Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

Yeni Zelanda Başbakanı'nın yaptığı açıklamayı olumlu bulduk. Bu olayı gerçekleştiren alçaklar kadar, Müslümanlara karşı nefret dilini kullanan siyasetçiler de sorumludur.

Dinimize karşı kullanılan nefret dilini ifade özgürlüğü diye belirtmek son derece yanlıştır. Bu tavır devam ederse, böyle olayların önüne geçemeyiz.

YARALILARIN İSİMLERİ: MUSTAFA BOZTAŞ VE ZEKERİYA TUYA

Saldırıda 2 vatandaşımız yaralandı. Biri ameliyattan yeni çıktı. Mustafa Boztaş ve Zekeriya Tuya. Hayati tehlikeleri yok.

BELÇİKA'DAKİ PKK DAVASI: İBRETLE İZLİYORUZ

Türkiye'deki bir iddianame ile ilgili yorum yapmanız doğrudan yargıya müdahale anlamına gelir. Belçika'da yargının PKK terör örgütü ile ilgili verdiği kararları ibretle izliyoruz. Belçika'daki yargı PKK'yı aklamak için yollar arıyor.

VİZE SERBESTİSİ

Vize serbestisi ile ilgili 6 kriter kaldı.

GÜMRÜK BİRLİĞİ

Avrupa Birliği ülkelerinin yarısından çoğu Gümrük Birliği'ndeki değişikliklerden Türkiye'nin yararlandığından daha çok yararlanacaktır.

AP KARARI

Avrupa Parlamentosu'nun sağduyulu bir karar aldığını söylemek zordur. Ama buna rağmen oylamada lehimize oy verenlerin sayısının artması umut vericidir.

 

YORUMLAR (0)