Dişçiye gitti 10 yılını unuttu

İngiltere'de yaşayan William adında bir adam 2005 yılında dişi için kanal tedavisi yaptırdı.

10.07.2015 22:49:41

Daily Mail'de yer alan habere göre soyismi açıklanmayan William adındaki İngiliz 38 yaşındayken 14 Mart 2015 tarihinde diş hekimine gitti, koltuğa oturdu ve diş tedavisini yaptırdı. Tedavi bittiğinde kendisine gelmesi biraz güçleşmişti. Yerinden kalkmakta güçlük çekince diş hekimi hemen bir ambulans çağırdı ve hastaneye götürüldü.

SADECE SON 90 DAKİKAYI HATIRLIYOR

Beyninde hiçbir hasar görülmeyen William'ın ise durumunun neden kaynaklı olduğu tam olarak anlaşılamıyor. Ancak William her sabah kalkıp o gün diş hekimi randevusu olduğunu zannederek hazırlanıyor. Her gün yeniden aynı şeyleri yaşayan William'ın hafızası ise sadece son 90 dakikada yaşadığı şeyleri hatırlayabiliyor.

BEYNİNDE HİÇBİR HASAR YOK

William, çocukluğunu, eski ilişkilerini ve çocuklarını hatırlayabiliyor ancak bir buçuk saat öncesinden daha fazlasını ise anımsayamıyor. Beyninde ise hiçbir organik hasar olmayan adamın durumuna psikolojik bir açıklamada getirilemiyor. Sağlık kayıtları incelendiğinde ise o güne kadar hiçbir psikiyatrik rahatsızlığı olmadığı görülüyor.

William'ın durumu ise Bill Murray'nin başrolünde oynadığı "Bugün aslında dündü" filmini anımsatıyor. Filmde Bill Murray her gün aynı şeyi yaşıyordu ancak kendisi dışında etrafındaki hiç kimse bunun farkında değildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ahmed

Eğer Ak Partili vekiller vicdanları bozulmuş HDP'li vekiller ile hala kürtleri konuşuyorlarsa gerçekten aptallığın sınırlarını zorluyorlardır. Yazık yazık bu ülkeye. Vicdanı olmayan canavarlardan medet beklenir mi? Aklınızı başınıza toplayın lütfen ya. Ne buldunuz şimdiye kadar, ne söylemlerinde ne duruşlarında en ufak insani bir şey gördünüz mü bu teröristlerin