SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

'Diş beyazlatma ile sararma ve lekelerden kurtulmak mümkün'

Dt. Doğan Bircan, her kişinin diş renklerinin de birbirinden farklı ve kişiye özgün olduğunu belirterek, 'Yalnızca diş rengi değil, diş eti ile dişler farklı renklerde görülebilir' dedi.

'Diş beyazlatma ile sararma ve lekelerden kurtulmak mümkün'
16.03.2017 11:03:33
Dt. Doğan Bircan, her kişinin diş renklerinin de birbirinden farklı ve kişiye özgün olduğunu belirterek, "Yalnızca diş rengi değil, diş eti ile dişler farklı renklerde görülebilir" dedi.

Dişlerinde sararma olan kişilerin gülerken ya da konuşurken, kendini kötü hissettikleri ve ağız hareketlerini kısıtlamak zorunda kaldıkları belirtiliyor. "Sağlıklı diş, beyaz diş demek değildir" diyen diş hekimi Doğan Bircan, kişinin ten rengi, göz ve saç rengi gibi diş renklerinin de birbirinden farklı ve kişiye özgün olduğunu söyledi. Yalnızca diş rengi değil, diş eti ile dişler farklı renklerde görülebildiğine dikkat çeken Doğan Bircan, daha koyu diş etinin dişleri olduğundan daha beyaz gösterebildiğini dile getirdi.

Dt. Doğan Bircan, "Yaş arttıkça diğer fizyolojik etkilerin görüldüğü gibi dişlerde de değişimler ortaya çıkıyor. Diş eti renginde değişme, dişlerde sararma ve kırılma gibi durumlar meydana gelebiliyor. Çay, kahve, sigara gibi alışkanlıklar dişlerin sararmasına, lekelenmesine ve daha koyu bir görünümde olmasına sebep olabiliyor. Bu tarz durumlarda toplum içinde kişilerin, gülerken veya konuşurken, kendini kötü hissedebildiklerini ya da ağız hareketlerini kısıtlamak zorunda kaldığını belirtiyor. Diş hekimlerine bu tarz şikayetlerle gelen hastalar için tedavi yöntemi olarak diş beyazlatma uygulanıyor" dedi.

Dişlerde görülen renklenmeleri gidermek için yapılan işleme diş beyazlatma dendiğini kaydeden Bircan, "İki tip diş beyazlatma yöntemi bulunuyor. Bunlardan ilki olan ev tipi diş beyazlatma, hastanın dişine uygun hazırlanan kalıba diş beyazlatıcı madde koyulan ve bu maddeyi hastanın kendisinin 1-2 hafta süresince günde 2-8 saat dişlerine uyguladığı yöntem. İkinci yöntem olan ofis tipi diş beyazlatmada ise dişlere ışın kullanılarak beyazlatıcı madde diş hekimi tarafından uygulanıyor. Tek seansı 45 dakika-1 saat arası sürüyor. Diş rengine göre diş beyazlatma seansları belirleniyor" şeklinde konuştu.

Diş beyazlatmanın her yaşta insana uygulanabildiğini vurgulayan Dt. Doğan Bircan, diş beyazlatmanın doğru teknikle uygulandığı zaman, zararı olmayan, kozmetik bir işlem olduğunun belirterek, "Kişiden kişiye göre beyazlama oranının farklılık gösterebilir. Beyazlatılan dişlerin beyaz kalma süresi kişinin yeme, içme alışkanlıkları, diş fırçalama ve uyguladığı ağız bakım işlemlerine göre değişken olabilir" ifadelerini kullandı.

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR