DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Dilipak'tan Erdoğan'a uyarı: Bugün Gülen gelse, tabi olacakların sayısı az değil

'Kabine revizyonu' konusunda uyarılarda bulunan Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, seçilecek isimler konusunda 'Bugün Erdoğan gitse, (Fethullah) Gülen gelse, Gülen’e tabi olacakların sayısı az değildir, bugün olanlardan sonra bile...' ifadelerini kullandı.

5 Yıl Önce
2017-06-05 13:18:24

Dilipak'ın yazısının öne çıkan kısmı şu şekilde

"Bana kalırsa yeni kabine ince elenerek sık dokunarak şekillendirilmeli.

Bu günlerde şekillenecek olan kabine, büyük ihtimalle Türkiye'yi 2019 seçimine götürecek olan kabine olacaktır. Bunun anlamı şu: Türkiye Cumhuriyeti'nin milletvekillerinden oluşan sonkabinesi olacak.. Geçiş dönemini yönetecek ve Türkiye'yi seçime götürecek kabine.
Seçimlere bu vitrinle gideceksiniz.. Aman sakın ha, tartışmalı, şaibeli isimlerden uzak durun.

Bu süreçte tekrar görevden almalar, yeni görevlendirmeler hep tartışma konusu olacaktır.

Kesinlikle kabinenin kendi içinde uyumlu olması gerekir. Başbakanla uyumlu olması gerekir. Bir takım çevrelerin baskı, etki, tehdit ve şantajına, çıkar ilişkilerine açık isimlerden uzak durulması gerekir.

Bu konuda, diğer konularda olduğu gibi elbette ehliyet ve liyakat en önde gelen husus. Bilgili, dürüst ve cesur olmalı. Uyumlu olmalı. Hem bilgili, hem dürüst, hem cesur olsa da uyumlu değilse yine sorun. 'Kibirli' ve 'ezik' tiplerden uzak durmak gerek. Zalimler karşısında heybetli, mazlumlar karşısında merhametli, müşfik! İstişare ve şuraya açık, hızlı karar verebilen, ağır stres altında çalışabilen, tehditlere pabuç bırakmayan, kadına, makama ve paraya zaafı olmayan birilerini bulmak gerek. Güler yüzlü, merhameti öfkesinden, sevgisi nefretinden büyük birileri."

'KİRLİ ELLERLE ORTAM TEMİZLİĞİ YAPILAMAZ'

"Bunları bulmanın söylemek kadar kolay olmadığını biliyorum.

Bir de gelen kim olursa olsun, herkesin dikkatleri üzerinde olan bu insanların hem kendi nefislerini sıkı takibe almaları gerekir, hem de bu insanların iş ve ilişkilerini takibe almak gerek. Siyasetçinin kozmik-mahrem odaları olsa da, genellikle cam evde oturmaları gerek. Hesap verebilir olmaları gerek. Siyaset bu anlamda bir denetim müessesesidir. Denetlenmeyen her alanda şeytan hemen kendine yuva yapar.

Ufukta sadece seçim yok! Bu geçiş döneminde ciddi görevden almalar, göreve geri iadeler ve görevlendirmeler yapılacak. Bu bakanların 'AK-EL' olması gerekir. Kirli ellerle ortam temizliği yapılamaz. Bu süreci iyi yönetemezseniz seçimde başarı hayal olur. Bürokraside temizlik yapacaksanız temiz elli bakanlara ihtiyacınız var. Kesinlikle tehdit ve şantaja açık olmamaları gerekir. Bu zorlu süreçte sırtınıza yük olacak değil, sırtınızdaki yükü alacak isimlerle yola çıkmalısınız."

'KİMİ KÜÇÜK DÜNYASINDA FANTEZİLERLE MEŞGUL, KİMİ…'

"İçeride darbeciler, terör, laf anlamaz bir ana muhalefet, sınırımızda savaş, dünyada her anlamda ciddi bir kriz var. Tarihin kavşak noktalarından birinde bulunuyoruz.. Çapsız, küçük beyinli adamlardan uzak durmak gerek.

Hâlâ aramızda FETÖ belasının nerede başlayıp, nerede bittiğini anlayamayan insanlar var. Kimi esoterik tiplerden de uzak durmak gerek. Kimi küçük dünyasında fantezilerle meşgul. Kimi 'gemisini kurtaran kaptan' havasında, kriz ortamında bile köşe dönme hesapları yapıyor. Kimi yalaka tipler medhiyelerle malı götürme derdindeler… 'Gelen ağam, giden paşam' havasındaki bu tiplere dikkat etmek lazım. Her şeyleri sahte. Bugün 'uğrunda ölmekten' sözettikleri kişi aleyhinde ilk ihanet de bunlardan gelecektir büyük ihtimalle.

Bugün Erdoğan gitse, Gülen gelse, Gülen'e tabi olacakların sayısı az değildir, hâlâ bugün olanlardan sonra bile.

Küçücük bedenlerine dev kadar kibir sığdıran, üsttekileri hediye ve iltifatlara boğarken, alttakilere karşı kaba, acımasız, hoyrat tiplerden uzak durun lütfen.

Yapılacak kabine değişikliği diğerlerinden çok farklı. Bunun önemi çok büyük, sonuçları da can alıcı olacaktır. Belki acele etmemek gerek ama, bu iş geç de kalmamalı ve bana kalırsa kapsamlı olmalı. Üzerinde durduğumuz dalı kesmemeliyiz. Halkın beklentilerine tatminkâr bir cevap vermek gerek. İnşallah korktuğumuz başımıza gelmez. Ben ümitvarım."

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (1)

Mahruki

Bu ülkede FETO ile işbirliğ yapmayan tek zihniyet Milli Görüşzihniyetidir onların dışındakiler bir şekilde bulaşmışlardır. silinse dahi izi kalır, o zaman çare milli görüşçülerde.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş