DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Dilipak, Demirtaş'ın 'Mısır' çağrısına ne dedi?

Dilipak, Demirtaş'ın sözlerine 'Bekara karı boşamak kolay, gitmek istiyorsanız gidin' yanıtını verdi.

7 Yıl Önce
2015-06-03 09:11:03

Mısır'da demokratik yollarla sçeilmiş ilk Cumhurbaşkanı Mursi hakkında verilen idam kararı ertelendi. Konuyla ilgili açıklama yapan Uluslararası Rabia Platformu Sözcüsü Abdurrahman Dilipak, "Dünya kamuoyundaki sert tepki gözlerini korkuttu" dedi.

"KARAR SİYASİ BİR GERİ ADIMDIR"

KRT Haber Koordinatörü Çağlar Cilara'nın sorularını yanıtlayan Dilipak, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'na yaptığı, "Birlikte Mısır'a gidelim, idamı durdurana kadar oradan çıkmayalım" sözlerini de değerlendirdi.

Dilipak, "Bekara karı boşamak kolay, gitmek istiyorsanız gidin" yanıtını verdi.

"BEKARA KARI BOŞAMAK KOLAY"

"Böyle birşey yapılacaksa sivil toplumun yapması gerekirdi. Cumhurbaşkanı ve Başbakanı götürüp Mısır'da eylem yaptırmak Sisi'yi meşrulaştırmak anlamına gelir. O biraz dostlar alışverişte görsün, seçmene selam göndermek amacıyla söylendi. Ciddiye alınacak yanı yok. Eğer birileri gitmek istiyorsa gidebilir. Eğer asacaklarsa onların gitmesi engelleyecek mi? Siz oradayken asarlarsa ne yapacaksın, donanma mı göndereceksin, hava kuvvetleri'ne emir mi vereceksin. Bekara karı boşamak kolay."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

GÖKHAN FATİH TARHAN

ALLAHTAN KORKUN BE - YAŞADIĞINIZ GİBİ İNANMAYIN BİRAZ DA İNANDIĞINIZ GİBİ YAŞAYIN

Görüş Bildir Bizimle Paylaş