Didim'de kaçakları taşıyan tekne ve botun batması

Didim'de kaçakları taşıyan tekne ve botun batması

09.07.2015 22:29:57
Ege Denizi açıklarında kaçakları taşıyan bot ve teknenin batması sonucu kaybolan göçmenleri arama kurtarma çalışmalarına havanın kararması nedeniyle ara verildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı arama kurtarma gemisi, bot ve arama uçağıyla Yunanistan'ın Bulamaç Adası ile Didim Tekeağaç mevkisi arasında yürütülen faaliyetlerde kaybolan 25 kaçak göçmenden 4'ünün cesedine ulaşıldı.

Didim açıklarında tekne ve botun batması sonucu kaybolan kaçak göçmenleri arama kurtarma çalışmalarına sabah saatlerinde tekrar başlayacağı öğrenildi.

Didim açıklarında kaçakların bulunduğu teknenin battığı ihbarı üzerine bölgeye giden Türk ve Yunan sahil güvenlik ekipleri, 18 kaçağı kurtarmış, bir kişinin cesedine ulaşmıştı. Teknede 37 kişinin olduğu bilgisini alan ekipler kaybolduğu tespit edilen 18 kaçak için arama kurtarma çalışması başlatmıştı.

İlçe açıklarında yaşanan ikinci olayda ise 9 kaçağın bulunduğu lastik bot batmış, ekiplerin müdahalesi sonucu 2 kişi kurtarılmış, 7 kişi için arama kurtarma çalışması başlatılmıştı.

Bugüne kadar yürütülen çalışmalarda, kaybolan 25 kaçaktan biri kadın 4 kişinin cesedine ulaşılmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)