Didim'de kaçakları taşıyan tekne ve botun batması

Didim'de kaçakları taşıyan tekne ve botun batması

08.07.2015 23:31:02
Ege Denizi açıklarında kaçakları taşıyan bot ve teknenin batması sonucu kaybolan göçmenleri arama çalışmalarına havanın kararması nedeniyle ara verildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 5 bot, 1 helikopter ve 1 arama uçağıyla bugüne kadar yürütülen faaliyetlerde kaybolan 25 kaçak göçmenden 1'i kadın, 2'si erkek 3 kişinin cesedine ulaşıldı.

Kayıp 22 kaçak göçmeni arama çalışmalarına sabah saatlerinde tekrar başlanacağı öğrenildi.

- Kıyıda sıkı güvenlik tedbiri

Öte yandan, Didim'den yeni kaçak göçmen geçişlerini önlemek amacıyla güvenlik tedbirlerinin artırıldığı, bu çerçevede dün Yunanistan'a kaçma hazırlığındaki 60 Suriye uyruklu kaçak göçmenin yakalandığı bildirildi.

- Olay

Didim açıklarında kaçakların bulunduğu teknenin battığı ihbarı üzerine bölgeye giden Türk ve Yunan Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, 18 göçmeni kurtarmış, 1 göçmenin cesedine ulaşmıştı. Teknede 37 göçmen olduğu bilgisine ulaşan ekipler kaybolduğu tespit edilen 18 kişi için arama kurtarma çalışması başlatmıştı.

İlçe açıklarında yaşanan ikinci olayda ise 9 kaçağın bulunduğu lastik bot batmış, ekiplerin müdahalesi sonucu 2 kişi kurtarılmış, 7 kişiyi bulmak için girişimde bulunulmuştu.

Arama çalışmalarında bugüne kadar 3 cesede ulaşıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)