DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Didim'de göçmen faciası: 18 ölü

Yunanistan'a geçmek isteyen mülteci ve göçmenleri taşıyan iki ayrı bot Aydın'ın Didim açıklarında battı. İlk belirlemelere göre 18 kişi hayatını kaybetti.

6 Yıl Önce
2016-03-06 18:30:47

Aydın'ın Didim ilçesi açıklarında sığınmacıları taşıyan teknenin batması sonucu ilk belirlemelere göre 18 kişi öldü, 15 kişi kurtarıldı. 

AA'dan alınan bilgiye göre, yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmeye çalışansığınmacıların bulunduğu tekne, Didim Mavişehir mevkisi açıklarında battı. Olayın bildirilmesi üzerine bölgeye Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 3 bot ile 1 helikopter sevk edildi. 

18 KİŞİ BOĞULARAK CAN VERDİ

Sahil güvenlik unsurları deniz yüzeyinde bulunan sığınmacılardan 15'ini kurtarırken, 18'inin ise cesedine ulaştı. 

Kayıp olduğu değerlendirilen kişiler için arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

tecessus

Tüm gasteler de hep haber aynı şekilde veriliyor . 2 senedir aynı şekilde . Algı şu, bunlar Suriyeden hareket ediyor, sonra boğuluyorlar . Gerçek olan ise Türkiyeden hareket ediyorlar . Ümmetçilik yapanlara bak, camaate bak, hani solcular, muhalif ülkücüler . Çok açık hükümetin göz yumması, hatta zorla yollaması .İhmal kusur yok, elleri kana bulanmış . Çün sahil koruma vs vs var . Kurallar, kanunlar var . Hani vicdan sahipleri . Bir de öbür dünya var diyenler nerede ...Ne oldu memlekete .

Görüş Bildir Bizimle Paylaş