DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Didim Cumhuriyet Başsavcısı Altınbaş tutuklandı

FETÖ darbe girişimine ilişkin gözaltına alınan Didim Cumhuriyet Savcısı Abdullah Altınbaş tutuklandı.

6 Yıl Önce
2016-07-17 19:14:13

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin sürdürülen soruşturma kapsamında, gözaltına alınan Didim Cumhuriyet Savcısı Abdullah Altınbaş tutuklandı. Operasyonda, 9 Cumhuriyet Savcısı ve hakim gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, soruşturma kapsamında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından hakkında verilen açığa alınma kararı kapsamında gözaltına alınan Didim Cumhuriyet Savcısı Altınbaş, Aydın Adliyesi'ne getirildi.

"FETÖ üyesi olduğu, örgüt adına faaliyetler yürüttüğü ve darbe girişimiyle ilişkisi bulunduğu" suçlamalarıyla savcılık ve mahkemede ifade veren Altınbaş, tutuklandı.

Öte yandan, HSYK tarafından hakkında verilen açığa alınma ve gözaltı kararı kapsamında, Kuşadası ilçesinde görev yapan Cumhuriyet Savcısı Çetin Küçet, 1. Asliye Ceza Hakimi Ahmet Karaköse, 2. Asliye Hukuk Hakimi Dilek Karaköse, 3. Asliye Ceza Hakimi Hasibe Başaran, polis tarafından gözaltına alındı.

Söke ilçesinde de 2 Cumhuriyet Savcısı ve 3 hakimin gözaltına alındığı öğrenildi.

Soruşturma kapsamında Aydın, Nazilli ve Söke adliyelerinde görevli 21 Cumhuriyet Savcısı ve hakim hakkında da yakalama kararı çıkarıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş