DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Diclehaber: Rojava'nın Azez bölgesi...

7 Yıl Önce
2015-08-24 15:51:49

TİMETURK | HABER MERKEZİ

PKK kaynaklarına yakın Dicle Haber Ajansı'nda yer alan bir haberde, Kilis'in karşısında bulunan Halep'in Azez ilçesinden "Rojava'nın Ezaz kenti" ifadeleriyle bahsedildi. Nüfusunun büyük çoğunluğu Arap ve Türkmen kökenli Suriyelilerden oluşan Azez ilçesiyle ilgili PKK'ya yakın kaynakların açıkça "Rojava kenti" ifadesini kullanması Suriye'de yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Timetürk'ün ulaştığı yerel kaynaklar, IŞİD'in ele geçirmek için bir süredir saldırılar düzenlediği Azez'den "Rojava kenti" diye bahsedilmesi, "PYD'nin Suriye'yi bölmek istediğinin en açık işareti". 

diha

Öte yandan; PYD ile ortak hareket eden Selçuklu Tugayı'nın Komutanı , Halep merkezinde ve kırsalında savaşan Sultan Murat Tugayı'nda Türkmen bulunmadığını öne sürdü. Sultan Murat Tugayı, Halep ve çevresindeki Türkmen muhaliflerin yoğun olarak bulunduğu bir yapılanma olarak bilinirken Sulo'nun iddiası, Sultan Murat Tugayı'nın Fetih Ordusu ile birlikte savaştığı ve MİT tarafından kontrol edildiği yönünde. PYD'ye yakın Dicle Haber'e konuşan Telal Ali Sulo, Tel Abyad ve çevresinde topraklarından çıkartılan Türkmenlere "Oyuna gelmeyin çağrısında bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (4)

Ebumusab

Pyd Kurtlerin en buyuk ordusudur suriyede.ve araplarin isgal ettigi rojavdan cikaartilmalari sarttir.

mÜSLÜMdOĞAN

işte haber budur...bunu yapanın elinden öperimbak ne güzel haber kaynağı yazılmış, haber metni olgun ve güzelgerçekten güzel iş çıkmış,ama diğer haberlerin dili ve jargonu olgunlaşması lazım. abilerim lütfen haber metni çalışması yaptırın ve amelelere iş vermeyin. gundiler haber metni yazmasın

müslüm

Kara propaganda! PYDden hep yalanlar yalanlar. Selçuklu Tugayı denen düzmece ordu asıl pydlilerden oluşuyordur da Türkmenlerin aklını karıştırmak için çabalıyorlar

Ebu Cerrah Bin Ubeyde

Allah Kürtlerin yardimcisi olsun.Ve sahibi Kürt olan ama Timetürk ismini kullanan bu site sahiplerine de akil fikir versin ki birazcik Kürt haklarini ve hukukunu savunma basireyi versin.Ve Kürt aleyhtarligi ve hukumet yandasligini birakip hak yolda vicdanli ve tarafsiz bir yayin politikasi gütmeyi nasip etsin.Amin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş