DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DGS başvuruları yarın sona erecek

DGS başvuruları yarın sona erecek

7 Yıl Önce
2015-06-03 11:03:36
Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları yarın sona erecek.

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programları mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı, 26 Temmuz'da yapılacak.

DGS için 22 Mayıs'ta başlayan başvuru süreci, yarın sona erecek. Başvurular elektronik ortamda alınacak. Sınav ücreti ödemeleri ise 5 Haziran'da, işlemi bankadan yapacak adaylar için mesai saati bitiminde, ÖSYM'nin internet sayfasındaki "Ödemeler" alanından kredi veya banka kartıyla gerçekleştirecekler için ise saat 23.59'da sona erecek.

Sınava, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programları mezunları ile son sınıfta bulunup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurabilecek.

KKTC meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları, meslek yüksekokulu adını taşımayan ancak bir mesleğe hazırlayan önlisans programları mezunları ve aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilenler de başvuru yapabilecek.

İlahiyat lisans tamamlama programlarına yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların da DGS'ye girmeleri gerekecek.

Adaylar, DGS kılavuzu ile aday başvuru formuna, ÖSYM'nin "http://www.osym.gov.tr" internet adresinden ulaşabilir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

deniz

Kck yı bitirme operasyonu başlamalıdır gözaltılar başlasa pkk muhataplıktan çıkarılsa sesleri kesilir hükümetin yanlış politakalarıdır bunları azdıran iyice şımardılar gereken acilen hiç beklemeden yapılmalıdır

Görüş Bildir Bizimle Paylaş