DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Devlet-i Aliyye Ocakları iftarı

Devlet-i Aliyye Ocakları iftarı

13.07.2015 05:57:40
Sultan İkinci Abdülhamid'in torunu şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, "Mısır'da, Suriye'de, Filistin'de, Arakan'da ve dünyanın bir çok yerinde Müslümanlara yönelik baskı ve zulümlere karşı, mazlumların sesini gür bir şekilde dünyaya duyuran tek ülke Türkiye'dir" dedi.

Onursal Başkanlığını yaptığı Devlet-i Aliyye Ocakları Kocaeli Başkanlığı'nın İzmit ilçesinde bir restoranda düzenlediği iftar programına katılan Osmanoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bir çok ilinde Devlet-i Aliyye Ocakları'nı kurduklarını, yakında yurtdışında da temsilcilikler açacaklarını söyledi.

Devlet-i Aliyye Ocakları olarak hem Türkiye'deki hem de İslam coğrafyasındaki Müslümanların yanında olduklarını, Osmanlı dönemindeki sadaka taşı gibi kendilerinin de aynı şeyi yapmak istediklerini anlatan Osmanoğlu, şöyle devam etti:

"Amacımız, insanlara tarihini tanıtmak, sevdirmektir. Osmanlıyı tanıtmaktır. Milli ve manevi değerlere sahip gençler yetiştirmektir. Gençlerimiz Osmanlı'ya sahip çıkıyor. Biz de bildiklerimizi insanlarla paylaşıyoruz. Ocaklarımız siyasi bir çizgisi yok. Siyaset üstüyüz. Biz Ümmetin yanındayız. Osmanlı nasıl dünyaya kucak açtıysa, bizde aynısını yapıyoruz."

Osmanoğlu, Çin yönetiminin Doğu Türkistan'daki Müslüman Türklere uyguladığı baskıların kabul edilemez olduğunu da ifade ederek, İslam aleminin buna karşı çıkması ve tepki göstermesi gerektiğini dile getirdi.

Mısır'da, Suriye'de, Filistin'de, Arakan'da ve dünyanın bir çok yerinde Müslümanlara yönelik baskı ve zulümlere karşı, mazlumların sesini gür bir şekilde dünyaya duyuran tek ülkenin Türkiye olduğunu vurgulayan Osmanoğlu, zaman zaman bölgeye gerçekleştirdiği ziyaretlerde buna yakınen şahit olduğunu kaydetti.

İftar programına Osmanoğlu'nun yanı sıra, Osmanlı Hanedanı mensubu Orhan Osmanoğlu'nun oğlu şehzade Yavuz Selim Osmanoğlu, Devlet-i Aliyye Ocakları Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Turgut Havuz ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş