DERLEME

DERLEME

26.05.2015 16:09:08
Ankara merkezli 19 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda, haklarında yakalama kararı çıkarılan 44 kişiden 25'i gözaltına alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, 2010'daki KPSS'de usulsüzlük yapıldığı iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada gözaltı işlemleri sürüyor.

Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman'ın talimatıyla başlatılan ve 44 kişi hakkında çıkarılan yakalama kararı kapsamında 25 kişi gözaltına alındı.

Yakalama kararları çerçevesinde Erzurum'da gözaltına alınan 1 öğretmen emniyet müdürlüğüne götürüldü. Şüpheli, işlemlerinin ardından Ankara'ya gönderilecek.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de operasyon kapsamında yakalama kararı çıkarılan 7 kişiden 6'sını gözaltına alırken, bir şüphelinin aranmasına devam ediliyor. Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen 6 şüphelinin, işlemlerinin ardından Ankara'ya gönderileceği öğrenildi.

Operasyon kapsamında Çanakkale'de 1 öğretmen, Eşkişehir'de özel bir okulda öğretmenlik yaptığı tespit edilen 1 kişi gözaltına alınarak, işlemlerinin ardından Ankara'ya gönderildi.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri de Kavak ilçesinde öğretmenlik yaptığı belirlenen 1 kişiyi, Atakum ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'ndeki evinde gözaltına aldı.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, öğretmen olduğu öğrenilen 1 kişiyi gözaltına aldı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri de Ankara merkezli operasyon kapsamında, 6 kişiyi gözaltına aldı. Hakkında gözaltı kararı bulunan bir kişinin arandığı belirtildi.

Kastamonu Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise 1 kişiyi gözaltına aldı.

KPSS'de usulsüzlük iddialarına ilişkin Giresun'da 1 ilkokul öğretmeni, Gaziantep ve Şanlıurfa'da da operasyon kapsamında 2 öğretmen yakalandı.

Soruşturmanın merkezi Ankara'da ise yakalama kararı verilen 8 kişiden 4'ü gözaltına alındı.

Operasyon dahilinde Erzurum'da 3, Van'da 2, Kayseri, Kocaeli ve İstanbul'da da bir kişi adresinde bulunamadı.

- "Fuat Avni" adlı Twitter hesabına soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2010'daki KPSS'de usulsüzlük iddialarına yönelik operasyon kapsamında, "soruşturmanın gizliliğini ihlal" ettiği gerekçesiyle "Fuat Avni" adlı Twitter hesabına yönelik soruşturma açtı.

Operasyon hakkında önceki günlerde açıklama yaparak soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiği ve "örgüte yardım" ettiği gerekçesiyle "Fuat Avni" adlı Twitter hesabına ilişkin soruşturma başlatıldı.

Ayrıca sabah saatlerinde, soruşturma kapsamında hangi kentten kaç kişi hakkında gözaltı kararı uygulanacağının "Fuat Avni" adlı Twitter hesabına emniyetten sızdırıldığı gerekçesiyle de Emniyet tarafından idari soruşturma başlatılmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

serhatlı

Kin ve nefret gözünüzü o kadar koreltmişki,selattin demirtaş bizim allahımiz bir dese onu bile inkar edeceksiniz,ne oluyor ya arkadaşlar ne bu kin ve nefret hayırdır demirtaş Lübnan hizbullahını selamladı diye neden bu kadar zorunuza gidiyor,hatırlatırım size biz hep bu topraklardaydik biz kimseden kaçıp gelmedik yada bize kimse vermedi bu toprakları biz hep burdaydik,o sebepten orta doğunun anatomisini çok iyi biliyoruz,kimin gerçek ideoloji ve gerçek inanç için mücadele ettiğini de biliriz o yüzden duygularla değil bilgilerle konuşun,herbiji selo başkan