DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,9785 ₺

EURO

16,9371 ₺

ALTIN

948,92 ₺

BİST

2.389,39 ₺

Der Spiegel'den 'Türkiye bölünüyor' manşeti

Der Spiegel Dergisi, Merkel'in ziyaretinden dolayı Türkiye'ye 6 tam sayfa ayırdı.

7 Yıl Önce
2015-10-19 09:24:51

Alman Der Spiegel Dergisi, Ankara'da yaşanan terör saldırısı, mülteci krizi ve Angela Merkel'in Türkiye ziyaretini değerlendirirken, altı tam sayfayı Türkiye'ye ayırdı.

"DAĞILMA ZAMANI" BAŞLIĞI ATTILAR

Dergi, daha çok yıkılmakta, parçalanmakta olan ülkeler için kullanılan “Eine Zeit Des Zerfalls“- "Dağılma Zamanı" şeklinde bir başlık kullandı.

Sözcü gazetesinin haberine göre, dergi Türkiye'de yaşanan olaylara ilgili birçok değerlendirmede bulundu.

"TÜRKİYE DAHA DA BÖLÜNDÜ"

Dergide Türkiye'de yaşanan gelişmelerle ilgili şu ifadeler yerini aldı: “Paris ya da New York'ta böyle bir saldırı olsa, en azından bir süreliğine toplum birleşirdi. Ama 10 Ekim saldırısı, Türkiye'yi daha da böldü. Hükümet ve muhalefet, karşılıklı olarak birbirlerini sorumlu tutuyor. Saldırıdan sonra bir yanda anma ve protesto gösterileri yapıldı, sendikalar grev çağrısı yaptı, öğrenciler boykota katıldı. Ancak diğer yanda farklı şeyler de oldu. Futbol milli maçının oynandığı Konya'daki bir dakikalık saygı duruşunda, bazıları ıslıkladı ve Allah-u Ekber diye bağırdı.“ .

YORUMLAR (2)

KAPKARA

SÖZCÜ SÖYLÜYORSA YORUMA GEREK YOK DEMEKTİR ..BOŞ İŞLERE YORUM YAZMAYA DEĞMEZ..

mehmet

konya daki stadda yaşananlar türkiye de bazı insanların nasıl bir ruh halinde olduklarını bize haber veriyor..ölen insanlara sevinerek tekbir getirenler allah adını tekbiri kirleterek ırkçılk yapmışlar..lanet olsun bu zihniyete...ölenler mhp li olsaydı bu yaratıklar aynı tepkiyi mi gösterirlerdi...??!!!!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş