DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,9785 ₺

EURO

16,9371 ₺

ALTIN

948,92 ₺

BİST

2.389,39 ₺

Der Spiegel'den Erdoğan'a özel 'hakaret' sayısı

Alman dergi Der Spiegel, 15 Temmuz sonrası Türkiye özel sayısı çıkardı.

6 Yıl Önce
2016-09-12 11:57:40

Alman medyasından Der Spiegel dergisinin, Salı günü yayımlanacak özel Türkiye sayısının kapağı servis edildi.

"ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KAYBEDEN ÜLKE"

Türkiye'yi "özgürlüğünü kaybeden bir ülke" olarak nitelendiren dergi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı ve Güneydoğu'daki çatışmaları kastederek "diktatör" ifadesini kullanarak "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendi şehirleriyle savaştığını" yazdı.

Der Spiegel'in Türkiye hakkında hazırladığı özel sayısının kapağında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Sultan Ahmet Camii kolajı yer alıyor.

Derginin kapağında minareler ateşlenen roketler olarak gösteriliyor.

Der Spiegel'in Türkiye özel sayısının kapağı şöyle:

der-spiegeljpgUz5b0LPy

15 Temmuz hain girişiminin ardından Türkiye'de hukukun çiğnendiğine dair yaygara koparan Alman medyası, Türkiye karşıtı algısını sürdürüyor.

YİNE OTORİTERLİK ALGISI

Dergi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kanlı darbe girişimiyle Türkiye demokrasisini hedef almasını görmezden gelip, Türkiye'nin daha fazla otoriterleşmeye başladığına dair algı oluşturmaya çalıştı.

Hazırladığı özel Türkiye sayısında özgürlüğü için mücadele veren milyonlarca vatandaşımızı görmezden gelen Spiegel, Türkiye'yi "Özgürlüğünü kaybeden bir ülke" olarak niteledi.

Türkiye'nin Cerablus'u IŞİD'den temizlemek için başlattığı Fırat Kalkanı operasyonu için Der Spiegel, 'işgal' benzetmesi yapmıştı.

der-spiegeljpgEujk5K32

Yine aynı dergi darbe girişimi sonrası 23 Temmuz tarihli sayısında darbe girişimi sonrası başlatılan operasyonları eleştirmiş ve Türkiye için açık hava hapishanesine benzetilen bir resim çizmişti.

.

YORUMLAR (8)

mehmet selim polat

Almanya fitnelik yapiyor.Turkiye Almanyadan daha iyidir.

Selim

Kıskançlıklarından ne yapacaklarını şaşırmışlar. Sayın Cumhurbaşkanımızı sevmeye ve desteklemeye devam edeceğiz inşaAllah

Apa

Sizin kuyruk acinizi anlıyoruz.Bizim umurumuzda bile değilsin Almanya.Senin hassasiyetin neden bir cevap versen ama vermezsin gerçi biz biliyoruz versende vermesende bu ilginin cevabını.Artik talih bizden yana haklisiniz tutusmakta.

mb07

'Cennet nefse hoş gelmeyen şeylerle, Cehennem de nefsin hoşlandığı şeylerle kuşatılmıştır'. Özgürlük = küfür, cehennem.

M

O minarelerden okunan ezanlar ve selalar roket etkisi yapmış belli, onların ne dediği önemli değil, yeterki bizim hakkımızda konuşsunlar. Bizde konumuzu kaybetmeden güçlenmeye bakalım sağa sola aldırış etmeden, yeri ve zamanı gelir, kendi elleriyle düzeltmek zorunda bırakırız, yeterki inanın! Eğer buna birlikte inanırsak galip olan biz olacağız inşallah. Vesselam hayırlı bayramlar

nuh

malkommiksin bir sözü var medya ya dikkat edin zalimi mazlum mazlumuda zalim olarak görebilirsiniz işte bunlar sipiegel fox vs bunların ülkeleri yok ırkları yok dinleri yok bunlar gözyaşından kan dan beslenen pirena lar

vatandas

AyrımcılığıN irkciligin ve soykırımin merkezi olma yolunda uzun yol kat etmiş bir N başka bir yayın beklenemez umarım bir gün dünya vatandaşı olabilirler...

Fehmi

Batının battığı anlamına gelir. Özgürlük ten bati ne anlar. Kendi ülkelerinde bir kargaşada bir kişinin burnu kanasa, tüm ülkede bir sene, olağan üstü hal ilan ediliyor.Türkiyede ki özgürlüklerin kisitlandigindan bahsedenlere kargalar bile gülüyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş