Depremle ilgili provokatif paylaşım yapan şahıs tutuklandı

İzmir'de meydana gelen depremle ilgili olumsuz paylaşımlarda bulunan bir kişi Tekirdağ'da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

31.10.2020 19:14:38

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İzmir'de meydana gelen depremle ilgili sosyal medya hesabından provokatif paylaşımda bulunan şahsı tespit etti. Müdürlüğe bağlı Siber Suçlarla Mücadele ekipleri, Çerkezköy İlçesinde yaşayan M.B.'yi yakalamak için operasyon başlattı.

Depremle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunan şahıs tutuklandı.

616x321-depremle-ilgili-provokatif-paylasimlarda-bulunan-kisi-tutuklandi-1604156774302

Siber Suçlarla Mücadele Dair Başkanlığı duyuruda bulunmuştu

İzmir'deki depremin ardından Emniyet, bölge halkına yönelik aşağılayıcı paylaşım yapanlar için çalışma başlattığını açıklamıştı. Yapılan açıklamada;

“Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir. Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında; İzmir ve çevre illerde meydana gelen deprem üzerinden bölge halkına yönelik aşağılayıcı, tahkir ve tezyif edici paylaşımlarla halkın bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine düşmanlığa ve/veya kin beslemeye alenen tahrik eden hesaplara ilişkin 'tespit' çalışmaları ivedilikle başlatılmış, tespit edilen kişiler hakkında gerekli çalışmalar yapılarak adli mercilere intikal ettirilecektir. Konunun tarafımızca hassasiyetle takip edildiği hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur" denilmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)