SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Deprem uzmanından korkutan tahmin

Deprem uzmanından korkutan tahmin

Türkiye’de yaşanan depremleri günler öncesinden bilen Deprem Uzmanı Kadir Sütçü, “Türkiye ve çevresinde yüksek hava basıncı devam ediyor. 3 gün içerisinde İran, Irak sınırı ve Yunanistan’da 4 ila 5 şiddetinde deprem olmazsa Türkiye’de mutlaka 7 şiddetinde deprem olacaktır.' dedi.

Deprem uzmanından korkutan tahmin
17.8.2019 16:18:32

17 Ağustos 1999 depreminin 20. yılı nedeniyle Deprem Uzmanı Kadir Sütçü, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin 17 Ağustos 1999 depreminin üzerinden 20 yıl geçmiş olmasına rağmen meseleye ciddiyetle yaklaşılmadığına dikkat çeken Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü, “1999'dan daha da olumsuz bir gidişatı yaşıyoruz maalesef. Türkiye'de çıkarılan İmar Barışı düzenlemesi nedeniyle 10 milyonu aşkın başvuru yapıldı. 10 milyonu aşkın izin belgesi alınan yapılarda deprem dayanıklığı konusunda sıkıntıların olduğunu düşünüyorum. İmar Barışı'yla derme çatma yapılara izinler verildi. Bu yapıların çok acil bir şekilde depreme uygunluğu denetlenmeli ve gereği yapılmalıdır.” uyarısında bulundu.

“PROFESÖR ETİKETLİ İNSANLAR, 'DEPREMİN ZAMANI BİLİNMEZ' DİYEREK PAPAĞANLIK YAPIYORLAR"

Türkiye'de yaşanabilecek olası depremlerin önceden bilinmesi ve kamuoyunun aydınlatılması konusunda üniversitelerin hiçbir şey yapmadıklarını belirten Kadir Sütçü, şöyle konuştu:

“1999 yılından bugüne kadar 20 yıllık bir süre geçti. Bu süreçte baktığımız zaman üniversiteler papağan gibi hep aynı şeyleri tekrarlayıp durdular. Profesör etiketli insanlar, ‘depremin zamanı bilinmez' diyerek papağanlık yapıyorlar. Depremin önceden bilinmesi için bilimsel olarak bugüne kadar hiçbir çalışma, veri, parametre ortaya koymadılar. Bizim gibi bu işlerle uğraşan insanlara yönelik de sürekli bir karalama kampanyası yürütüyorlar.”

"3 GÜN İÇERİSİNDE İRAN, IRAK SINIRI VE YUNANİSTAN'DA 4 İLA 5 ŞİDDETİNDE DEPREM OLMAZSA..."

Daha önceki yaptığı açıklamalarla “2019 yılı Türkiye'de afet yılı olacak” diyen ve yıllardır Türkiye'de ortaya çıkan bir çok depremi günler öncesinden bilen Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü, çarpıcı bir açıklamada daha bulundu. “Yakın bir zamanda Türkiye'de deprem olacak mı?” şeklindeki sorumuza Kadir Sütçü, korkutan bir tahminde bulunarak şu cevabı verdi:

“Türkiye ve çevresinde yüksek hava basıncı devam ediyor. 3 gün içerisinde İran, Irak sınırı ve Yunanistan'da 4 ila 5 şiddetinde deprem olmazsa Türkiye'de mutlaka 7 şiddetinde deprem olacaktır. Büyük olasılıkla Doğu'da Malatya ve çevresinde, Batı da ise Denizli ve çevresinde 7 şiddetinde büyük bir deprem bekliyorum.”

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR